Atbalsts Ukrainai Kinoteātros Festivāls
Cinema Aid Ukraina

No 24. līdz 26. augustam k/t "Kino Citadele" (ForumCinemas) norisināsies starptautiskais Ukrainas filmu maratons “CinemAid”, kura ietvaros varēs noskatīties četras spilgtas ukraiņu filmas.

“CinemAid” Ukrainas filmu maratons ir iniciatīva, kuras ietvaros daudzās pasaules pilsētās notiek Ukrainas filmu seansi. Visi ieņēmumi tiek novirzīti Krievijas agresijā cietušajiem Ukrainas kinoindustrijas darbiniekiem un viņu ģimenēm.

“Krievijas iniciētais nežēlīgais karš, kuru tā ciniski un zemiski uzsākusi pret Ukrainu, ir atņēmis mums visu dārgāko. Kara laikā mums jāatsakās no lietām, kas dāvāja prieku un laimi, ieskaitot filmu skatīšanos kopā ar saviem tuvākajiem - kad apkārt krīt bumbas, ir grūti gūt kolektīvu prieku no laba kino. Toties ārvalstu skatītājiem gan ir iespēja tās redzēt un tādējādi pievienoties mums kopīgā cīņā pret agresoru. Uzvara būs mūsu, un mēs to sasniegsim kopā,” saka Marina Kuderčuka, Ukrainas Valsts kino centra vadītāja.

Ukrainas filmu maratona seansi jau notikuši Lietuvā, Polijā, Beļģijā, Īrijā, Bulgārijā, Turcijā, ASV, arī Jordānijā, Kenijā un citur pasaulē. Latvijas skatītājiem būs iespēja noskatīties četras brīnišķīgas ukraiņu filmas: Ščedriks / Carol of the Bells, Priekšnojautas / Передчуття, 1918: Kauja pie Krutijas / Kruty 1918 un Neuzvaramā cilts / Zakhar Berkut.

 

Seansi:

TREŠDIENA, 24. AUGUSTS

19:00 - Ščedriks / Carol of the Bells, atklāšana.
2022 / 122 min

Viena no visu laiku populārākajām un iemīļotākajām Ziemassvētku dziesmām, kas adaptēta no Ukrainas tautas melodijas, filma Щедрик jau kļuvusi par vienotības himnu visapkārt pasaulei. Filma stāsta par trim ģimenēm, poļiem, ukraiņiem un ebrejiem, kas miermīlīgi un draudzīgi sadzīvo viena nama ietvaros. Idilli, kopīgās vakariņas un muzikālos vakarus pārtrauc vispirms nacistiskais, bet vēlāk arī padomju režīms, taču dzīvespriecīgais un iedvesmojošais Щедрик meldiņš palīdzēs iziet cauri visām grūtībām.
BIĻETES: https://ej.uz/carolofthebells

CETURTDIENA, 25. AUGUSTS

17:15 - Priekšnojautas / Передчуття
2019 / 90 min

Nesteidzīgu piejūras ciematiņa dzīvi negaidīti pārtrauc skandāls ap kādu nesen mūžībā aizgājušu vīru. Vietu, kur tas apglabāts, zina tikai viņa sieva un labākais draugs, bet tie, saskaņā ar mirušā pēdējo vēlmi, atsakās to izpaust ciemata iedzīvotājiem. Katram no ciematiņa iedzīvotājiem ir kas sakāms par aizgājēju, un aizvien pieaugošajā jautājumu burzmā briest kas nopietnāks...
BIĻETES: https://ej.uz/forebondings

19:45 - 1918: Kauja pie Krutijas / Kruty 1918
Ukraina, 1918. gads. Kamēr 4000 vīru liela boļševiku armija ģenerāļa Muravjova vadībā tuvojas Kijevai ar mērķi ieņemt pilsētu, neliela ukraiņu vienība no 400 vīriem (un no tiem aptuveni 300 studenti ) aptur ienaidnieku pie Krutijas dzelzceļa stacijas. Cīņas ir sīvas un nežēlīgas. Jaunie cilvēki, kuriem viss vēl bija priekšā, atdod savas dzīvības nevienlīdzīgā cīņā ar agresoru.

BIĻETES: https://ej.uz/kruty1918

PIEKTDIENA, 26. AUGUSTS

19:00 - Neuzvaramā cilts / Zakhar Berkut
2019 / 125 min

Eiropas austrumi, 13.gadsimts. Mongoļu impērija kļuvusi par lielāko valsti cilvēces vēsturē un turpina karagājienu, iekarojot arvien jaunas teritorijas. Nokļuvis līdz Karpatu kalniem, mongoļu karavadonis hans Burunda sastop kalnos dzīvojošu slāvu cilti, kuras cīņasspēks un kaujas viltība būs nopietns pretspars milzīgajai un nežēlīgajai mongoļu ordai.
BIĻETES: https://ej.uz/risinghawk

 

Biļetes cena ir 6 EUR, visi ienākumi no filmu maratona tiks novirzīti Ukrainas kinoindustrijas darbinieku atbalstam. Kampaņas autors un līdzekļu turētājs ir Ukrainas Valsts kino centrs (Derzhkino of Ukraine). Sīkāk par akciju: https://www.cinemaid.org/