Rīgas svētkos aicina arī “2Annas”

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šonedēļ piedalās kino tēmai veltītajos Rīgas svētkos, rīkojot radošo darbnīcu bērniem kā tikšanos ar studijas “Dauka” animācijas seriāla “Fantadroms” varoni, kaķi Indriķi XIII, bet vakarā īpaši bezmaksas kino seansi – Bastera Kītona klasiskā mēmā komēdija “Ģenerālis / The General” (1926) ar Latvijā sacerētu oriģinālmūzikas pavadījumu.

DIENAS PROGRAMMA: mazākajiem skatītājiem ar iespēju iepazīt un izzināt, un izokšķerēt plašo īsfilmu pasauli.

Svētdien, 14. augustā, no plkst. 11.00 kinoteātrī “K-Suns” norisināsies 2ANNAS radošā darbnīca bērniem “Lai skan kino!”. Bērni ir aicināti tikties ar multfilmas “Fantadroms” Indriķi XIII, lai no jauna radītu skaņu celiņu aizraujošajiem kosmosa piedzīvojumiem. Bērnu radošo ideju un darbīgo roku palīgi šoreiz būs kā tradicionāli un ne tik tradicionāli skaņu radošie priekšmeti, tā arī sitaminstrumentu pasniedzējs Migels Hernandezs (Miguel Hernandez). Pēc labi padarīta darba, no plkst. 12.30 kvalitatīva atpūta kino seansos ar studijas “Dauka” multfilmu izlasi “Rīga” un festivāla 2ANNAS īpašo svētku īsfilmu programmu būs garantēta! Pasākums detalizēta programma ŠEIT.

Radošajai darbnīcai iepriekš lūdzam pieteikties ŠEIT.

Apčī-Apčī! Te ir KONKURSS! Vai atceries slavenās multfilmas “Fantadroms” galveno varoni Indriķi XIII? Vai atminies cik liela un cik tāla bija viņa šķava? Gaidot Rīgas svētkus, 2ANNAS izsludina KONKURSU “Meklējam Latvijas lielāko šķavu” ar iespēju LAIMĒT studijas “Dauka” animācijas filmu izlasi. Konkursa noteikumi videoformātā ŠEIT.

VAKARA PROGRAMMA: divi vienreizēji mēmā kino seansi filmai “Ģenerālis” un Latvijā sakomponēts, klātienē atskaņots skaņu celiņš.

Svētdienas vakarpusē, plkst. 18.00 un 20.00, ikviens interesents ir aicināts uz vienreizēju kinokoncertu, lai izbaudītu vienu no mēmā kino kulta klasikas darbiem – Bastera Kītona komēdiju “Ģenerālis”. Filma, kas ceļojusi no tālās Amerikas, ir skaņu celiņu ieguvusi tepat Latvijā, kuru seansa laikā atskaņos Inita Jansone (klavieres), Marita Karpa (akordeons), Annija Kolerta (vijole) un Kristaps Karps (perkusijas). Seansi ir bez maksas – brīvbiļetes ir pieejamas www.bezrindas.lv .

Klejo ar 2ANNAS notikumos mājas lapā: www.2annas.lv un sociālajos tīklos @2ANNASIFF facebook un twitter.

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS 2016 notiks Rīgā no 27. septembra līdz 2. oktobrim. Festivāla 21. jubilejas gadā aktuālā tēma būs “Klejotāji”, kā no vēsturiskā, tā mūsdienu skatpunkta.

Kontakti:
medijiem: pr@2annas.lv
par programmām: info@2annas.lv