Ar izstādi “Rolanda Kalniņa aizliegtais laiks” Rīgas Kinomuzejā sāksies šī kinorežisora 85.jubilejas svinību pavasaris. To atklās 25.aprīlī Rīgas Kinomuzejā un to veido komanda, kas sastrādājusies jau izstādes “Jāņa Streiča mistērijas” radīšanā – māksliniece Anna Heinrihsone, Kinomuzeja direktore, kinozinātniece Elīna Reitere, kinokritiķe Dita Rietuma, fotogrāfe Agnese Zeltiņa. Izstādes autori uzdrošinās apgalvot, ka Rolands Kalniņš ir pasaules klases režijas talants, kurš diemžēl tika iesprostots padomju realitātes būrī.. Tāpēc izstādes centrālā jēdzieniskā ass ir laiks, kurā Rolanda Kalniņa aizliegtās filmas Piejūras klimats (1974), Akmens un šķembas (Es visu atceros, Ričard!, 1966) un Elpojiet dziļi… (Četri balti krekli, 1967) sasaucas ar tālaika pasaules kino noskaņām – 60.gadu jauno vilni Francijā un Čehijā, Mikelandželo Antonioni un Fransuā Trifo darbiem.
Stilistiski tā turpinās jau izstādē “Jāņa Streiča mistērijas” izmantoto pamatprincipu: izstāde kā atraktīva telpa un emocionāla pieredze, kas piedāvā iepazīt kino kultūru.

85 gadi Rolandam Kalniņam apritēs 9.maijā, bet 14.maijā kinoteātrī Rīga notiks viņa jaunākās filmas Rūgtais vīns pirmizrāde, no 18.maija spēlfilma tiks demonstrēta kinoteātrī Rīga.. Filma ir stāsts par jaunu puisi Donātu (Kaspars Znotiņš), kurš maldās attiecībās starp piecām sievietēm (Agnese Zeltiņa, Regīna Razuma, Aurēlija Anužīte, Rēzija Kalniņa, Liene Šomase).

18.un 19.maijā kinoteātrī Rīga notiks Rolanda Kalniņa populārākās un spožākās filmas Ceplis (1972) izrāde un jubilāra godināšana, bet izstāde Kinomuzejā būs apskatāma līdz septembra beigām.