Sācies balvas “Kilograms kultūras 2020” fināla balsojums

Pirmdien, 1. februārī, sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2020” fināla balsojums, skatītāji un klausītāji aicināti līdz 10. februārim balsot par 2020. gada kultūras notikumiem deviņās kategorijās. Kategorijā „Kino” konkurē divas filmas – „Pilsēta pie upes” un „Mans mīļākais karš” –, bet kategorijā „Pārsteigums” finālā iekļuvusi Matīsa Kažas filmizrāde „Kino un mēs”.

Foto: Agnese Zeltiņa

Balsojums portālā LSM.lv norit līdz 10. februāra pulksten 23.59. Balsot ŠEIT iespējams vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu.

Žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle atzīmē – raugoties uz fināla balsojuma sarakstu, var diezgan precīzi izsekot situācijai kultūras nozarē 2020. gadā. “Mums ir tiešsaistes notikumi no pandēmijas pirmā viļņa un optimistiski vasaras notikumi, kas varēja daļēji notikt klātienē. Ir tikai dažas filmas, jo filmu nozarei arī nācās mainīt savus plānus; ir vēsturiski notikumi, kas varēja notikt tikai pandēmijas apstākļos, un darbi, kas citā laikā nebūtu tapuši. Man šķiet, šis finālistu saraksts ļoti labi ilustrē visu, ko kultūras nozare piedzīvoja un pārdzīvoja pērn.”

2020. gada balvas Kilograms kultūras fināla balsojums:

Kategorijā KINO uz balvu pretendē:

# – MANS MĪĻĀKAIS KARŠ (animēts dokumentālais stāsts, režisore Ilze Burkovska-Jakobsena, studijas Ego Media un Bivrost Film, Norvēģija)
# – PILSĒTA PIE UPES (spēlfilma, režisors Viesturs Kairišs, studija Ego Media)

Kategorijā PĀRSTEIGUMS uz balvu pretendē:

# – Filmizrāde KINO UN MĒS (režisors Matīss Kaža, aktieri Andris Keišs, Jānis Skutelis, Egons Dombrovskis, studija Fenixfilm)
# – Projekts PANDĒMIJAS DIENASGRĀMATA (interneta žurnāls Punctum un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts)
# – Koncertzāles Latvija gada jubilejas KONCERTS-PERFORMANCE VIENS (koncertzāle Latvija, radošās koncepcijas autori Krista un Reinis Dzudzilo, diriģents Aigars Meri)

Balvu pretendenti pārējās kategorijās – ŠEIT.

Kilograms kultūras 2020 balvu pasniegšanas ceremonija notiks 27. februārī, LTV1, LSM.lv un Replay.lv tiešraidē.

Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Balvu Kilograms kultūras atbalsta Rietumu bankas Labdarības fonds, nodrošinot prēmiju katras kategorijas uzvarētājam. Fināla balsojumam izvirzītie darbi izraudzīti trijos skatītāju un klausītāju balsojumos – Pavasara, Rudens un Ziemas balsojuma kandidātus izraudzījās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas profesionāļu žūrija, bet skatītāji un klausītāji noteica, kuri no tiem nokļūs fināla balsojumā. Arī to, kas saņems balvu, noteiks tikai un vienīgi sabiedrības balsojums, taču žūrijā, kas izvirzīja nominantus sezonālajos balsojumos, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis un Liene Jakovļeva, Latvijas Radio 1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte,
LTV komunikācijas speciāliste
67200371, 26238231
krista.priedite@ltv.lv