Sācies Eiropas filmu skatītāju konkurss #europeanfilmchallenge

Sākusies Eiropas filmu skatītāju konkursa “European Film Challenge” trešā sezona, kurā skatītāji var laimēt pilnībā apmaksātu ceļojumu uz Berlīnes starptautisko kinofestivālu. Konkurss mudina kino cienītājus pievērsties Eiropas kino dažādībai un veicina dažādu kino platformu atpazīstamību.

Kopš 2016. gada rudens notikušas jau divas #europeanfilmchallenge kārtas, kuru veiksmīgākie dalībnieki varēja klātienē piedalīties pagājušā gada Berlināles un Kannu kinofestivāla norisēs. Konkurss vienlaikus notiek Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, šogad mums piepulcējusies Serbija, nākamajā sezonā piedalīsies arī Horvātija un Spānija. Uz prestižajiem Eiropas kinofestivāliem dosies pa vienam dalībniekam no katras valsts.

Lai piedalītos, skatītājiem līdz konkursa beigām 2017. gada 31. janvārī jānoskatās 10 Eiropas filmas. Tās jāreģistrē vietnē europeanfilmchallenge.eu un katrai no filmām jāpievieno arī fotogrāfija, kas pierāda filmas legālu noskatīšanos. Fotogrāfijā var būt attēlota kinoteātra biļete, televizora vai datora ekrāns, kurā notverts filmas skatīšanās brīdis kādā tiešsaistes platformā, vai pats dalībnieks kinoteātrī – šajā jomā var izpausties radoši.

Konkursa punktu sistēma mudina skatītājus iepazīt kino daudzveidību, piešķirot papildpunktus par filmām no valstīm ārpus Eiropas kino ražotājvalstu “lielā piecinieka” – Francijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas un Lielbritānijas -, tostarp papildpunkti pienākas arī par Latvijas un pārējo Baltijas valstu filmām. Tāpat punktus var saņemt par katru atšķirīgo izmantoto platformu – citu kinoteātri, TV kanālu, tiešsaistes platformu, festivālu u.c., tādējādi aicinot skatītājus meklēt un apzināt sev neierastus kino skatīšanās veidus.

#europeanfilmchallenge balvā piedāvātā ceļojuma galamērķis – Berlināle – ir viens no lielākajiem kinofestivāliem pasaulē un īpaši izceļas ar augstajiem publikas apmeklējuma rādītājiem. 2018. gadā 68. Berlīnes starptautiskais kinofestivāls norisināsies no 15. līdz 25. februārim.

Pēc brauciena uz Berlināli #europeanfilmchallenge turpināsies ar nākamo sezonu 2018. gada pavasarī, kad konkursa balvā būs ceļojums uz 71. Kannu kinofestivālu Francijā.

#europeanfilmchallenge koordinē Kino metropolis, Kino Bize un A-One Films, The Film Agency, Beldocs and Pari Pikule. Konkursu atbalsta programma Radošā Eiropa MEDIA.

Vairāk informācijas un konkursa noteikumi: https://www.europeanfilmchallenge.eu

Informāciju sagatavoja:
Ieva Lange
kinoteātra Kino Bize pārstāve
22189061
ieva.lange@kinobize.lv