Ģimenes drāma "Māsas"

Lieldienu brīvdienās sākusies Lindas Oltes debijas pilnmetrāžas spēlfilmas “Māsas” uzņemšana. Marta beigās šī Latvijas un Itālijas kopražojuma spēlfilma ieguvusi nozīmīgā Eiropas fonda „Eurimages” atbalstu starptautiskiem kopražojumiem.

Lindas Oltes debijas filma iecerēta kā sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju (13) un Diānu (9), kurām rodas iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē. Filmas galvenā varone ir dumpinieciskā Anastasija (Emma Skirmante), kura ir pārliecināta, ka viņai nekādi adoptētāji nav vajadzīgi. Kad meitene uzzina savas bioloģiskās mātes Allas (Iveta Pole) atrašanās vietu, Anastasija nolemj darīt visu, lai atjaunotu kontaktu un iemantotu mammas mīlestību. Savukārt Anastasijas mazā māsa Diāna (Gerda Aljēna) nevar vien sagaidīt, kad varēs dzīvot jaunajā amerikāņu ģimenē. Adopcijas procesā māsas nešķir, un Anastasijai būs jāpieņem lēmums – palikt Latvijā kopā ar savu īsto māti vai doties pretim jaunai dzīvei Amerikā.

“Es esmu ļoti priecīga pēc divu gadu izpētes, scenārija rakstīšanas un sagatavošanās posma beidzot sākt filmēšanu. Tomēr, tā kā šis mūsu stāsts ir balstīts patiesos notikumos, es izjūtu arī milzīgu atbildību pret visiem tiem bērnunamu bērniem, kas man uzticējuši savus dzīves stāstus un savu pieredzi. Es ļoti ceru, ka, stāstot šo māsu stāstu, mums izdosies radīt reālu, personisku un jūtīgu filmu,” saka filmas režisore Linda Olte.

Filmas Māsas uzņemšana notiks Rīgā un tās apkārtnē, īpaši Sarkandaugavā, taču trīs dienas jūnija sākumā paredzēts filmēt arī Dienvidtirolē, Itālijā. Filmas aktieru komandā blakus māsu atveidotājām Emmai Skirmantei, Gerdai Aljēnai un Katrīnai Krēsliņai spēlēs pieredzējušās aktrises Iveta Pole, Elita Kļaviņa un Indra Briķe, arī ārzemju aktieri Nīls Makgerijs (Neil McGarry), Viktorija Meiersa-Greja (Victoria Mayers-Grey) un Bella Aleksandrasa (Bella Alexandras).

Nedēļu pirms filmēšanas sākuma spēlfilma Māsas ieguvusi atbalstu arī starptautiskajā kopražojumu fondā Eurimages, kur filmai piešķirts finansējums 79 000 EUR apmērā. Marta sesijā Eurimages kopā atbalstīja 24 pilnmetrāžas filmu projektus ar kopējo piešķīrumu EUR 5 822 000, un blakus pasaulē pazīstamiem Eiropas kino režisoriem – brāļiem Žanam Likam un Pjēram Dardēniem, Mišelam Hazanovičam un citiem – atbalstīta arī Lindas Oltes filma, kas debijas projektam ir ievērojams sasniegums.

Filmas komandu veido radošie un tehniskie profesionāļi gan no Latvijas, gan Itālijas. Filmas scenārija autore ir Linda Olte, galvenais operators Aleksandrs Grebņevs, māksliniece Laura Dišlere, kostīmu māksliniece Sīglinde Mihailera (Sieglinde Michaeler, Itālija), grima māksliniece Beata Rjabovska, producenti Matīss Kaža, Una Celma un Dace Siatkovska. Latvijas puses producējošās kompānijas – Fenixfilm un Deep Sea Studios.

Filmas Māsas ražošanu finansiāli atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, IDM South Tyrol un Eurimages. Atbalstītāji – Latviešu fonds, Maxima Latvija, Avis, Merrild un Europark.

Filma Māsas sociālajos tīklos:
www.instagram.com/masasfilma
www.facebook.com/masasfilma

Informāciju sagatavoja:
Šania Volbeta,
filmas Māsas mārketinga koordinatore
shania@deepseastudios.lv