Filma top Spēlfilma
Kadrs no filmas
Filmas "Dzīve pārtraukta" galvenajā lomā - Ērika Eglija-Grāvele. Foto: Ričards Zaļmežs

Janvāra vidū studija „Tasse Film” ar Nacionālā Kino centra atbalstu sāk vēsturiskas melodrāmas uzņemšanu par jaunas politiķes personību un attiecību krustugunīm Latvijas Trešās Atmodas laikā. Rīgas Kongresu namā piektdien, 14. janvārī, filmēšanas pirmā diena bija režisores Ilzes Kungas-Melgailes debijas spēlfilmai “Dzīve pārtraukta”.

Svinīgi sapostajā Kongresu namā tika uzņemtas ainas ar Latvijas PSR Tautu foruma norisi 1988. gada nogalē. Kongresu nama vēsturiskais izskats tika iemūžināts vēl pēdējo reizi pirms došanās rekonstrukcijā.

Dzīve pārtraukta ir pazīstamās īsfilmu un dokumentālo filmu režisores Ilzes Kungas-Melgailes pirmā pilnmetrāžas spēlfilma, tā vēsta par brīvdomīgu un uzņēmīgu jaunu sievieti, kura nonākusi skaudrās attiecību un politisko ideālu krustugunīs. Stāsts norisinās laikā no 1988. gada līdz 1990. gadam, kad Latvijā gaisā virmo Atmodas gars.  Galvenās varones prototips ir jaunā Latvijas poļu izcelsmes žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča, viena no Latvijas Atmodas laika spožākajām zvaigznēm, 1990. gada Sieviete Latvija. Viņas mūžs aprāvās netaisnīgi strauji – vien 35 gadu vecumā, liekot uzdot jautājumus, ko šī sieviete būtu paveikusi, ja viņas dzīve turpinātos un netiktu pārtraukta. 

Filmas galvenajām lomām izvēlēti Ērika Eglija-Grāvele, Gints Grāvelis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Sandra Kļaviņa, Ieva Kerēvica, Lauris Subatnieks, Mārtiņš Upenieks, Mārtiņš Meiers, arī divi lietuviešu aktieri – Vytautas Kaniusonis un Darius Meskauskas. Filmas operators ir Maksims Efross no Sanktpēterburgas, viņš kopā ar režisori Ilzi Kungu-Melgaili jau uzņēmis spēles īsfilmas Gaismas zīmes (2010) un Randevu (2004), filmas veidotāju komandā ir arī mākslinieks Jurģis Krāsons, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, grima māksliniece Ilze Trumpe, aktieru atlases režisore Māra Liniņa, izpildproducente Katrīne Zeile un citi.

Filmu producē studija Tasse Film, kuru vada producente Aija Bērziņa.  

Filma Dzīve pārtraukta tiks filmēta vairākos posmos 2022. gada garumā – janvārī, aprīlī, maija beigās un jūnijā. Filmas tapšanu atbalsta Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds, pirmizrāde iecerēta 2023. gada martā.

Fotogrāfiju autors: Ričards Zaļmežs.

 

Vairāk informācijas –
Elīna Losa

elina@tasse.lv
+371 29627700
TASSE FILM
www.tasse.lv