Sāk uzņemt Ziemassvētku kauju ainas filmai “Dvēseļu putenis”

Ziemassvētku kauju muzejā, kur pirms vairāk nekā simts gadiem pirmo reizi plecu pie pleca cīnījās visi latviešu strēlnieku pulki, 2018. gada 8. februārī sākta Ziemassvētku kauju ainu uzņemšana filmai “Dvēseļu putenis”. Šajās kaujās 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulka ložmetēju komandas rindās cīnījās arī Aleksandrs Grīns, pēc kura romāna motīviem tiek uzņemta šī filma.

 

Ziemassvētku kaujas, kas sākās 1916. gada Ziemassvētku priekšvakarā, un tām sekojošās Janvāra kaujas bija traģiskākā un vienlaikus viena no varonīgākajām latviešu strēlnieku vēstures lappusēm. Latviešu strēlnieku pulki kaujā devās tik stipri kā vēl nekad un arī kā vairs nekad vēlāk. Viņiem izdevās paveikt to, ko nebija spējusi neviena krievu vienība Rīgas frontē – pārraut vācu nocietinājumus un ieņemt aptuveni 30 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Ziemassvētku kauju uzņemšanas vietas būs autentiskas – Ziemassvētku kauju muzejs Jelgavas novada Valgundes pagasta Mangaļos, Tīreļu purvs un Rīgas mežu Ziemassvētku kauju piemiņas vieta. Kauju filmēšana ilgs līdz 19. februārim un tajā iesaistīsies vairāk nekā divi simti masu skatu dalībnieku un galveno lomu atveidotāji.

Filmas aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš un Ivars Krasts (Jaunais Rīgas teātris), Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris, Latvijas Kultūras akadēmija), Renārs Zeltiņš un citi. Galveno varoni filmā atveido sešpadsmit gadus vecais Oto Brantevics no Turlavas.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Filmas Dvēseļu putenis pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī – tieši 100 gadus pēc latviešu strēlnieku izcīnītām Brīvības cīņām. Lielāko daļu filmas izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošajam un tik ļoti būtiskajam finansējumam filmas veidotājiem ir veiksmīgi izdevies piesaistīt vēl citus atbalstītājus – filmas Dvēseļu putenis ģenerālsponsors ir viens no Latvijā dzimušiem zīmoliem, veikals-noliktava DEPO, sponsors ir Latvijas Mobilais Telefons, kas nodrošina interesentiem arī iespēju sekot līdzi filmas aizkulisēm LMT Mājas viedtelevīzijā un lietotnē LMT Straume. Filmas atbalstītāju vidū ir AS Cēsu alus, Jūrmalas pilsētas dome, Carnikavas novada dome, Latvijas avīze; filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs ir AAS BALTA.

Filmu atbalsta arī IMPRO ceļojumi, Rīgas Latviešu biedrības nams, Latvijas Universitāte, Merrild, LAIMA, Rīgas kinostudija, Bellevue Park Hotel Riga, IRVE, atpūtas bāze un muzejs Miķelis, Kurbads, GEMOSS, MORA-Trans, Zemgus Poligrāfijas Serviss, SIA Auditorsabiedrība BK Partneris, Ezerkauliņi, Rīgas Dzirnavnieks, Hanzas Maiznīca, Žogu fabrika, Western Digital, Latvijas valsts meži, Rīgas meži un Latvijas Kara muzejs.

Viss par filmu:
Facebook konts – Facebook.com/DveseluPutenis
Instagram konts – Instagram.com/dveseluputenisfilma/.

Saziņai:
Eva Mežīte,
filmas Dvēseļu putenis sabiedrisko attiecību vadītāja
eva@kultfilma.lv | + 371 26326981