Vērienīgā Latvijas leģendu filma “Nameja gredzens”, kas tapusi ar Nacionālā Kino centra atbalstu, janvārī piedzīvos unikālu pirmizrādi vienlaikus visos lielākajos kinoteātros Latvijā. Ar Latvijas Mobilais Telefons (LMT) atbalstu pirmizrādes apmeklētājiem būs iespēja pirms seansa redzēt tiešraidi no filmas “Nameja gredzens” svinīgās prezentācijas Rīgā ar filmas veidotāju un aktieru līdzdalību.

Aigars Grauba, filmas režisors: “Filma Nameja gredzens ir leģenda par to, ka ikvienam ir tiesības būt brīvam, taču arī brīvība katram uzliek zināmus pienākumus, un katrs pats par to ir atbildīgs. Vēlamies, lai pirmizrādes svētku sajūta pārņem skatītājus visā Latvijā un pateicoties LMT atbalstam, tas arī būs iespējams. Tiekamies kinoteātros!“.

Filma Nameja gredzens stāsta 13. gadsimta leģendu – pēc Zemgales valdnieka Viestura nāves par karali kļūst jaunais Namejs. Viņa uzdevums ir nosargāt savu zemi un tautu pret krustnešu tīkojumiem. Filmas producents ir Andrejs Ēķis, scenārija autori – Aigars Grauba un Makss Kinnings no Lielbritānijas.

Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla Vikingi. Galvenajās lomās redzēsim arī lietuviešu uzlecošo zvaigzni Aisti Diržiūti un Džeimsu Blūru no Lielbritānijas. Filmā spēlē arī latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

“Filma Nameja gredzens ir par leģendām, par uzvarām un apņēmību darīt, kas raksturo arī mūsdienu Latvijas sasniegumus. Lai Nameja gredzena stāsts izskanētu pēc iespējas plašāk, pirmo reizi īstenosim nebijušu LMT tiešraides projektu – ar mobilo tehnoloģiju palīdzību savienosim visus Latvijas kinoteātrus vienotā kultūras tīklā,” stāsta LMT prezidents Juris Binde.

Filmas Nameja gredzens pirmizrāde visā Latvijā notiks 2018. gada 17. janvārī plkst. 19.00. Biļetes uz filmas pirmizrādi un turpmākajiem seansiem no šodienas, 21. decembra, pieejamas iepriekšpārdošanā lielāko Latvijas kinoteātru kasēs un interneta vietnēs.

Tiešraide no filmas Nameja gredzens pirmizrādes pasākuma Rīgā būs skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā, kur, gaidot filmas pirmizrādi uz lielajiem ekrāniem, skatītājiem ir iespēja ieskatīties unikālās filmas Nameja gredzens aizkadra epizodēs.

Papildu informācija:
Agnese Ruberte
filmas Nameja gredzens komunikācijas konsultante
29337759
agnese@deepwhite.lv