Sākas biļešu iepriekšpārdošana uz Simtgades spēlfilmu „Bille”

No trešdienas, 4. aprīļa, visā Latvijā sākas biļešu iepriekšpārdošana uz šogad jau trešo  Simtgades filmu – režisores Ināras Kolmanes jauno pilnmetrāžas spēlfilmu „Bille”, ko Latvijas kinoteātros sāks izrādīt piektdien, 20. aprīlī.

 

Ināras Kolmanes veidotā ģimenes filma tapusi pēc latviešu rakstnieces Vizmas Belševicas romāna Bille motīviem, iepazīstinot skatītājus ar mazas meitenes stāstu 30. gadu Latvijā. Scenārija autori ir Arvis Kolmanis un Evita Sniedze.

“Man bija svarīgi sajust katru tēlu kā laikmeta liecību, kā tādu mazu 30. gadu pasaulīti, kas kopā veido kolorītu Rīgas nomales un Latvijas lauku ainu – katram ir savs raksturs, manieres, vizuālais tēls,” par filmā atspoguļoto laika posmu stāsta režisore Ināra Kolmane.

Galveno Billes lomu filmā atveido Rūta Kronberga, kurai šī ir pirmā kinoloma. Rūtai, tāpat kā Billei, ir vērīgs acu skatiens, pamanot un izjūtot lietas, kas pieaugušajiem steigā šķiet nesvarīgas. Bille ilgojas pēc labākas nākotnes, ir zinātkāra, labprāt lasa grāmatas un vēlas būt labāka meita saviem vecākiem.

Aktrise Elīna Vāne, kura filmā atveido Billes mammu, par sadarbību ar Rūtu intervijā žurnālam Una teikusi: “Cilvēcīgi bija ārkārtīgi grūti strādāt, jo man ļoti patika meitene, kura spēlē Billi, bet es nedrīkstēju to izrādīt. Man visu laiku gribējās viņu ņurcīt un pavilkt uz zoba. Meitene ir kolosāla, bet viņa nav studējusi aktiermeistarību, tāpēc no režisores puses bija tik stingrs noteikums.”

Billes tēvu filmā atveido Artūrs Skrastiņš, vecmāmiņas lomā ir Lolita Cauka. Filmā piedalās arī citi pazīstami latviešu aktieri – Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika un citi.

Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kino centru, Lietuvas Kino centru, Čehijas Kino centru un Latvijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem. Pamata finansējums saņemts Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Filmas izplatītājs Latvijā ir kompānija UzKino.

Filma Bille uz kinoekrāniem visā Latvijā nonāks 2018. gada 20. aprīlī. Biļetes uz filmas seansiem pieejamas iepriekšpārdošanā lielāko Latvijas kinoteātru kasēs un interneta vietnēs – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Siguldā, Cēsīs, Valmierā, Smiltenē, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Jūrmalā.

Kinoteātri darbdienās piedāvās arī īpašus nosacījumus filmas Bille apmeklējumam skolēnu grupām kopā ar pedagogiem; par to iespējams vairāk uzzināt lielāko kinoteātru tīmekļa vietnēs.

Vairāk par filmu “Bille” var uzzināt, sekojot līdzi tīmekļa vietnei www.facebook.com/BilleTheFilm

Filmas treileris – ŠEIT.

Papildu informācijai:

Kristīne Tjarve
sabiedrisko attiecību konsultante
mob. tel. 29296617
e-pasts: ktjarve@gmail.com

www.devini.lv