Sākas biļešu pārdošana uz Gata Šmita krimināldrāmu “1906”

Sākot ar 5. martu, ir nopērkamas biļetes uz režisora Gata Šmita krimināldrāmu ”1906”, ar kuru noslēdzas programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Asa sižeta vēsturiskā piedzīvojumu drāma ”1906” uz lielajiem ekrāniem Latvijā būs skatāma no 15. marta, oficiālā filmas pirmizrāde notiks 13. martā kinoteātrī ”Forum Cinemas”, Rīgā.

Krimināldrāmu Rīgā varēs redzēt vairākos kinoteātros – Forum Cinemas / Kino Citadele, Splendid Palace, K.Suns, Kino Bize, Multikino un Cinamon Alfa, savukārt ārpus Rīgas filma būs skatāma Vidzemes koncertzālē Cēsis, kinoteātrī Silverscreen Daugavpilī un Rēzeknē, Star Cinema Jūrmalā, kinoteātrī Cinamon Balle Liepājā, kinoteātrī Lora Siguldā, kinoteātrī Auseklis Talsos, kinoteātrī Gaisma Valmierā, kinoteātrī Rio Ventspilī, kā arī kinoteātros Kuldīgā, Madonā un Smiltenē.

Filmas režisors ir Gatis Šmits, kas pazīstams ar spēlfilmu Seržanta Lapiņa atgriešanās (2010) un izrādēm Jaunajā Rīgas teātrī. Filmas scenārija līdzautore ir Marta Elīna Martinsone, scenārija pamatā ir Ingas Rozentāles luga 1906. Trakāk vēl kā piektā gadā. Filmas operators ir Jurģis Kmins, mākslinieki Rūdolfs Baltiņš un Mārtiņš Straupe, kostīmus veidojusi modes māksliniece Keita, filmas oriģinālmūzikas autors ir Rihards Zaļupe.

”Filma 1906 ir stāsts par ideāliem, dumpinieciskumu un to, ka pat visskaistākās idejas nereti prasa asiņainus upurus. Tas ir laiks, kad Rīga uzplaukst un atrod savu identitāti – gluži kā abi filmas galvenie varoņi,” stāsta filmas scenārija līdzautore Marta Elīna Martinsone. “Man darbs pie filmas bija viena no nozīmīgākajām pieredzēm gan profesionāli, gan personiski – pilnīgi neprātīgs piedzīvojums ar brīnišķīgiem cilvēkiem.”

Filmas sižets risinās 1906. gada rudenī, Rīgā. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm, bet Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē. Rīgā ir sācies vētrainais, bēdīgi slavenais 1906. gada novembris.

Krimināldrāmā 1906 galvenās lomas atveido Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un Toms Auniņš. Nozīmīgās lomās ir arī Kaspars Dumburs, Gatis Gāga, Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Mihails Samodahovs un vēl daudzi citi. Kopā ar profesionāliem aktieriem filmā ir piedalījušies vairāk nekā 800 masu skatu dalībnieku. Filmēšanas process ilga 33 dienas un norisinājās Liepājā, Rīgā un arī Tukumā.

Krimināldrāmas 1906 reklāmas rullītis – ŠEIT.