Šonedēļ sākas Eiropas kino skatītāju konkurss jeb “European Film Challenge”, aicinot kino cienītājus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā skatīties Eiropas kino, pastāstīt par to citiem un laimēt balvu – pilnīgi apmaksātu ceļojumu uz Berlīnes starptautisko kinofestivālu. Konkursa dalībniekiem līdz 2016. gada 15. decembrim jānoskatās 10 Eiropas filmas un katru reizi, skatoties filmu, vietnē europeanfilmchallenge.lv jāpastāsta par to saviem draugiem Facebook, Twitter vai Instagram, izmantojot tēmturi #europeanfilmchallenge.

EFC jpg

Konkursā ir arī iespējas izpausties radoši. Dalībniekiem jāievieto attēli, kas parāda, kur un kā viņi filmu noskatījušies – kinoteātrī, festivālā, TV vai tiešsaistē. Tā var būt fotogrāfija ar biļeti, televizora ekrānu vai sevi kinoteātrī.

#europeanfilmchallenge koordinatori Baltijas valstīs ir kinoteātris Kino Bize, lietuviešu kinoteātris Kino Pasaka un filmu izplatītāji A-One Films. Konkursu atbalsta programma Radošā Eiropa MEDIA.

“Mēs gribējām atrast jautru veidu, kā cilvēkiem labāk iepazīt Eiropas kino, runāt par to un baudīt filmas,” skaidro Greta Akcijonaite no Kino Pasaka, viena no projekta autorēm. “Tas jo īpaši attiecas uz jaunu režisoru filmām un filmām no valstīm, kurās kino sfēra ir attīstības procesā.”

“Šis ir veiksmīgs projekts, jo no tā iegūst visi filmu nozarē iesaistītie,” saka Greta. “Producenti, izplatītāji, kinoteātri, straumēšanas vietnes, TV kanāli un kinofestivāli – visi var to izmantot, lai popularizētu savas filmas. Mēs aicinām viņus izmantot mūsu logo un rakstīt savos plakātos, sociālo tīklu ziņās un preses relīzēs – “Šo filmu var pieteikt #europeanfilmchallenge”!”

#europeanfilmchallenge jau sadarbojas ar Rīgas Starptautisko kinofestivālu, Tallinas Melno nakšu kinofestivālu un Eiropas kino forumu Scanorama un piedalīsies gaidāmajos nozares pārstāvju pasākumos.

Tāpat sadarbībā ar programmas Radošā Eiropa MEDIA biroju Latvijā šo piektdien, 30. septembrī sāksies konkursa pirmais iesildīšanās posms – vienu mēnesi skatoties Eiropas filmas, konkursa dalībniekiem būs iespēja laimēt apmaksātu ceļojumu un dalību Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā no 9. līdz 11. decembrim Vroclavā, Polijā. Šī konkursa balva tiks izspēlēta par godu Radošās Eiropas kino un audiovizuālās atbalsta programmas MEDIA 25. gadadienai.

Vairāk:
www.europeanfilmchallenge.lv
www.facebook.com/European-Film-Challenge-176425742797314

Informāciju sagatavoja:
Ieva Lange
ieva.lange@gmail.com
KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga