Sākas Rīgas Pasaules filmu festivāls

Atvedot uz Rīgu labāko, kas pēdējos gados tapis etnogrāfiskajā kino, „Kino Bize” sadarbībā ar Tallinas Universitāti un Latvijas Antropologu biedrību četru dienu garumā no 16. līdz 19. aprīlim kinoteātra „K. Suns” telpās rīko jau otro Rīgas Pasaules filmu festivālu. Festivālā iekļauti seši pilnmetrāžas un četri īsformāta kinodarbi, notiks arī nozīmīgu vizuālo antropologu vieslekcijas un tikšanās ar dokumentālo filmu veidotājiem.

Festivāla filmu programmas vadmotīvs šogad ir „Reālā režija”, un tās kurators ir Tallinas Universitātes Antropoloģijas nodaļas vadītājs Karlo Kubero (Carlo A. Cubero). Programmā iekļautie kinodarbi iepazīstinās ar neparastiem Indijas, Indonēzijas, Jaungvinejas, Krievijas, Peru, Meksikas un Latvijas iedzīvotāju stāstiem. Pēc katra filmas seansa sekos jautājumu un atbilžu sesija ar filmas veidotājiem.

Rīgas Pasaules filmu festivāls ceturtdienas, 16. aprīļa vakarā tiks atklāts ar Karlo Kubero ievadvārdiem un 1914. gada filmas „Starp galvu medniekiem” (In the Land of Head-hunters) seansu. Šajā mēmā kino meistardarbā, kas tapis laikā, kad dokudrāmas žanrs vēl nebija dzimis, visas lomas atveido kvakiutlu cilts indiāņi. Pēc seansa sekos saruna ar filmas restauratoriem Āronu Glāsu un Bredu Evansu (Aaron Glass, Brad Evans).

Kā festivāla noslēguma filma ir izvēlēta godalgotā „Stori tumbuna – senču stāsti” (Stori Tumbuna: Ancestors’ Tales). Tajā režisors un etnomuzikologs Pols Volframs (Paul Wolffram) iemūžinājis savu ceļojumu pie lak cilts Papua-Jaungvinejā, kura izceļas ne tikai ar neticamu humora izjūtu, bet arī ieved pētnieku satraucošu, mītisku notikumu virpulī.

Visas festivāla filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu valodā. Lekcijas un sarunas ar filmu režisoriem notiks angļu valodā. Ieejas maksa uz katru festivāla notikumu – 3 Eur, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2 Eur. Tāpat ierobežotā daudzumā kinoteātrī „K.Suns” iespējams iegādāties festivāla ieejas karti par 10 Eur.

Vairāk informācijas, pilnu programmu un filmu aprakstus skatiet www.kinobize.lv.