Filma top Spēlfilma
pirmā filmēšanas diena skolas klasē
Foto: Lauris Aizupietis

Filmu studija “Mistrus Media” 1. jūlijā Rīgā sākusi darbu pie režisores Martas Elīnas Martinsones  jaunās komēdijas  “Vecāku sapulce” filmēšanas.  Filma iecerēta kā aktieru ansambļa komēdija, kura vēsta par kādas Rīgas skolas klases vecāku sapulci, attiecībām, pārpratumiem un konfliktiem, kas parasti rodas šādā nelielā sabiedrībā.

Filma Vecāku sapulce mūsdienu Latvijas tēmas un problēmas ietvers  ikvienam atpazīstamā vidē un situācijā. Klases vecāku lomas atveido vadošo Latvijas teātru aktieri Elita Kļaviņa, Lauris Dzelzītis, Anta Aizupe, Gatis Maliks, Sandra Kļaviņa, Mārtiņš Meiers, Dārta Daneviča, Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Lelde Dreimane, Inga Siliņa, Anna Putniņa, Ieva Pļavniece, Marija Grauba, Evija Martinsone, Reinis Suhanovs, Inta Tirole, Mārcis Lācis, jaunās skolotājas lomā aktrise Sandija Dovgāne, skolas mācību pārzines lomā Indra Burkovska, citās lomās – Āris Matesovičs, Dace Everss.

Spēlfilmas Vecāku sapulce scenārija autore ir Linda Rudene, režisore Marta Elīna Martinsone, operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Jānis Bijubens, kostīmu mākslinieces Ieva Kauliņa, Jūlija Volkinšteine, grima māksliniece Maija Gundare, filmas producenti Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe, izpildproducente Ilze Krūmiņliepa.

“Jebkuram cilvēkam ar skolas vecuma bērnu ir labi pazīstams jēdziens “vecāku sapulce”, un tieši šī reālo situāciju atpazīstamība ir tas, kas mani šajā stāstā uzrunā visvairāk. Mēs dzīvojam laikā, kad konstruktīvs dialogs un diskusija ir kļuvuši teju neiespējami, un vecāku sapulce ir kā mikrokosmoss, kurā šo tēmu pašķetināt tālāk. Lai arī Vecāku sapulce ir komēdija, manuprāt, tā runā par ļoti nozīmīgu tēmu, par kuru publiskās diskusijas Latvijā nav norimušas gadu desmitiem, – pedagogu loma un izaicinājumi, ar ko viņiem jāsastopas ikdienā un jo īpaši – vecāku sapulcēs,” saka režisore Marta Elīna Martinsone.

Filmas stāsts ar vieglu ironiju rādīs spoguļattēlu gan izglītības reformu peripetijām mūsdienu Latvijā, gan sabiedrības vērtību maiņai, noslāņošanās problēmām un paaudzēs sakņotiem stereotipiem par skolu, vecākiem un skolotājiem.

“Skolas vide neapšaubāmi ir apbrīnojami precīzs sabiedrības mikromodelis, jo te satiekas visi – sākot no darbiniekiem līdz bērniem un vecākiem, turklāt katrs pārstāvot citu paaudzi, citu sociālo slāni, reliģisko, politisko un jebkāda cita veida piederību. Vārdu sakot, skolas vide ir bezgala pateicīga konfliktu augsne – tik pateicīga, ka pareizā koncentrācijā var izrādīties gauži komiska. Šī vide nereti liek pieaugušiem cilvēkiem pazaudēt robežas un atgriezties pašu skolas laikā, kad kaislīga sava viedokļa aizstāvēšana un sevis pierādīšana bijusi nozīmīgāka, nekā kopējā labuma gūšana,” atzīst filmas scenārija autore Linda Rudene.

Filma kinoteātros būs skatāma 2025. gada sākumā.

Spēlfilmas Vecāku sapulce uzņemšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, tā top sadarbībā ar Latvijas televīziju, SIA Latvijas mobilais telefons un TET TV+.

Filma top filmu studijā Mistrus Media, kas iepriekš veidojusi daudzsēriju filmas Pansija pilī (2024), Emīlija. Latvijas preses karaliene (2022), spēlfilmas Marijas klusums (2024), Janvāris (2022), Melānijas hronika (2016), Tēvs Nakts (2018), Sema ceļojumi (2021), Maiņa (2020).

Filmas sadarbības partneri ir SIA Orange Cosmetic / Keune Haircosmetics Latvia, Eucerin, A/S Laima, SIA Merrild Baltics, SIA Skrīveru saldumi, SIA Dimdiņi, SIA Stelpes mineral water.