Festivāls 2ANNAS

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls „2ANNAS” uzsāk gatavošanos 26. sezonai un jau šobrīd aicina pieteikt filmas Starptautiskajam īsfilmu konkursam, Baltijas īsfilmu konkursam, Starptautiskajam vidēja garuma filmu konkursam un Starptautiskajam bērnu un jauniešu konkursam.

Festivāls 2ANNAS meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, stāsta par aktuālām, provokatīvām un nereti neērtām tēmām. Paralēli festivāla konkursa programmām 2022. gadā festivāls pievērsīsies trīs gadu cikla noslēdzošajai tēmai – CILVĒKS.

Nākamais, jau 26. festivāls 2ANNAS norisināsies 2022. gadā, no 8. līdz 14. aprīlim, un līdz 2021. gada 1. decembrim filmu autori, producenti, filmu studijas un augstskolas var iesniegt dažādu žanru īsa un vidēja garuma filmas, kas tapušas 2020. vai 2021. gadā. Kā ierasts, festivālam atlasītās īsfilmas vērtēs profesionāla starptautiskā žūrija.

2ANNAS īpaši aicina pieteikt savas filmas gan Latvijas pieredzējušos, gan jaunos režisorus, jo jau trešo gadu sadarbībā ar kompānijām BBRental un BBPostHouse Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam tiks pasniegta īpaši vērtīga balva – filmēšanas ekipējuma noma un iespēja veikt filmu pēcapstrādi 2000 EUR vērtībā. Lai veicinātu Baltijas kino izplatību un atpazīstamību, īsfilmas Baltijas konkursam 2ANNAS pieņem bez maksas.

Pandēmijas dēļ 2021. gada festivāls pieteica sevi ar nebijušu formātu, un festivāla filmas bija iespējams vērot tiešsaistē. Šī pieredze gan organizatoriem, gan apmeklētājiem bija pavisam jauna un, lai gan ar nepacietību tiek gaidīta festivāla atgriešanās kinoteātros, organizatori plāno paralēli klātienes formātam turpināt piedāvāt filmu seansus tiešsaistē arī nākamajā gadā, dodot iespēju apmeklēt festivālu daudz lielākam skatītāju skaitam.

2ANNAS ir vadošais īsfilmu festivāls Latvijā un viens no svarīgākajiem šāda veida notikumiem Baltijā. Festivāla veidotāji ik gadus piedāvā nebijušu kino pieredzi gan satura, gan formas ziņā, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot jaunus meklējumus. Festivāla mērķis ir popularizēt īsfilmas žanru, iepazīstināt skatītājus ar aktuālāko Eiropas un pasaules kino, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Īsfilmu festivālu organizē filmu studija Urga, atbalsta Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informācija par filmu iesniegšanu festivālam: www.2annas.lv

Plašāka informācija par filmu pieteikšanu un festivāla norisi:
Agnese Krastkalne
agnes@2annas.lv
Tel: 27502343

Facebook: 2AnnasISFF
Instagram: 2annasisff
Twitter: 2AnnasISFF
Youtube: 2ANNAS ISFF
www.2annas.lv