Sākusies pieteikšanās apmācības programmai “FilmFly”

Igaunijas filmu institūts, lai veicinātu privātā sektora ieguldījumus jauno mediju un kino industrijā, aicina producentus un investorus pieteikties apmācības programmai “FilmFly”. Paredzēts, ka programma apvienos investorus un producentus, lai iedvesmotu un sniegtu zināšanas par privātā sektora ieguldījumiem Baltijas un ziemeļvalstu reģionā.

Globālā spēļu industrija ir viena no ienesīgākajām radošās ekonomikas nozarēm. Vērtības, ko rada kino industrija, daudz neatšķiras, un nepārtraukti attīstās jaunas investīciju iespējas. Taču vēlme un gatavība ieguldīt filmu un jauno mediju sektorā Baltijas un ziemeļvalstu reģionā pagaidām vēl ir salīdzinoši zema. Ir pienācis laiks nepaļauties tikai uz publisko finansējumu vien – tas jākombinē ar privātām investīcijām. Lai veicinātu šo procesu, Igaunijas filmu institūts aizsācis unikālu producentiem, privātajam sektoram, fondiem un bankām paredzētu apmācības programmu “FilmFly”.

“FilmFly” nodarbības notiks Tallinā un izbraukumā arī Lielbritānijā, dalībnieku apmācību vadīs industrijas profesionāļi no visas pasaules. Investori iemācīsies izvērtēt riskus un iespējas atrast ienesīgākos kino investīciju modeļus, kā arī saprast kino tapšanas procesu. Producentiem tiks dota iespēja aplūkot savu projektu kā investīciju iniciatīvu, uzzināt, kā piesaistīt privāto kapitālu un kā prezentēt idejas privātajiem investoriem.

Rīkotāji cer, ka, veicinot investoru un producentu sadarbību, viņi palīdzēs dalībniekiem labāk izprast otras puses perspektīvu. ASV un Lielbritānijas pieredze liecina, ka sadarbība starp kino producentiem un investoriem var būt abpusēji izdevīga. Lai gan mūsu reģionā ierastā prakse ir publisko fondu piesaiste, rīkotāji uzskata, ka jāsāk meklēt iespējas sadarboties ar privāto sektoru.

Vairāk par programmu iespējams uzzināt www.filmfly.eu