“Sekotāji” (2003) kinoteātrī “K.Suns”

Producente Elvita Ruka 14. aprīlī pulksten 18:00 kinoteātrī “K.Suns” aicina noskatīties viņas pirmo filmu “Sekotāji” (režisors Andis Mizišs), uzsverot, ka filmas tēma ir aktuāla arī pēc 12 gadiem.

Kas liek simtiem un tūkstošiem cilvēku pamest savu dzimto vidi un sekot pašpasludinātam pravietim Visarionam – izbijušam padomju milicim, kas sevi pasludinājis par dzīvo Jēzu? Ko Sibīrijas taigā, ceļot Saules pilsētu un gaidot Apokalipsi, meklē daudzie izceļotāji no Latvijas? Kas izvirst – ticība vai sabiedrība, no kuras tie bēg? Ar ko šis eksperiments beigsies?’’ (Filmas anotācija 2003. gadā)

Uz jautājumiem, kas uzdoti pirms 12 gadiem, atbildes tiek meklētas joprojām. Saules pilsēta plaukst, latvieši brauc, filmē arī igauņi… Tieši viņu filma ‘’Jēzus dzīvo Sibīrijā’’ (režisors Jāks Kilmi, 2014) rosināja šo seansu. Pirms filmas ‘’Sekotāji’’ tās veidotāji dalīsies pārdomās par aktuālo situāciju Visariona sektā un dokumentālista atbildību.

Ar šo retrospektīvo seansu Elvita Ruka piesaka savu atgriešanos dokumentālo filmu producēšanā.

Režisors Andis Mizišs, operatori Agris Birzulis, Māris Maskalāns, Andris Priedītis, Vides Filmu studija, 2003. gads, 66 min

Biļetes cena: 2 Euro
Seansu organizē biedrība ‘’VIVAT!’’
Tuvāka informācija un fotogrāfijas: 29497277