Preses konferencē Parīzē tika atklāta 65.Kannu kinofestivāla programma un nosauktas 22 filmas, kas iekļuvušas festivāla konkursa programmā – to vidū arī Latvijas filma Miglā.

Miglā ir Latvijas (filmu studija RIJA), Vācijas (Ma.Ja.De Fiction) un Holandes (Lemming Film) kopražojums, kas veidots sadarbībā ar Krievijas kompānijuGP Film Company, telekanāliem ZDF/ARTE, Eurimages fondu un Baltkrievijas kinostudiju. 

Filma ir pilnībā uzņemta Latvijā, un tās Latvijas puses producents ir Vilnis Kalnaellis, režisors – Sergejs Loznitsa, galvenais mākslinieks – Juris Žukovskis. Filmas tapšanā iesaistīta starptautiska komanda – latviešu, krievu, vācu, poļu, holandiešu un baltkrievu kino profesionāļi.

Miglā tapusi pateicoties Rīgas filmu fonda un Nacionālā Kino centra, kopproducentu un starptautisku fondu finansējumam.

Vairāk informācijas par filmu Miglā un tās dalību Kannu kinofestivāla konkursa programmā interesenti varēs iegūt preses konferencē, piektdien, 20.aprīlī, plkst.15.30 Rīgas domē, Kamīna zālē.

  

Preses konferencē piedalīsies:

Filmu studijas RIJA producents Vilnis Kalnaellis
Filmas mākslinieks Juris Žukovskis
Aktieris un militārais konsultants Ziedonis Ločmelis
Aktieris un ieroču meistars Vladislavs Dombrovskis
Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs
Nacionālā Kino Centra vadītājas vietnieks filmu ražošanas jautājumos Uldis Dimiševskis.                                                       Miglā