Simtgades filma “Bille” no kinoteātriem pārceļas uz citiem ekrāniem

Līdz ar vasaras sākumu, kad daži kinoteātri slēdz sezonu, sestā Simtgades spēlfilma “Bille” pamazām ieņem vietu uz citiem ekrāniem – gan brīvdabas seansos, gan interneta platformā “Shortcut Premiere”. Tur varēs redzēt arī novembra svētku epizodi, par kuru filmas radošajai grupai ir īpašs stāsts – masu skatu filmēšanā piedalījās ne tikai vairāk kā simt piecdesmit brīvprātīgie, dažādas studentu korporācijas, skautu organizācijas guntiņas, bet arī NBS Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri un LR Zemessardzes orķestris.

 

Lai grima un kostīmu mākslinieki visus dalībniekus paspētu sapost sarežģītajai ainai, pirmie masu skatu aktieri filmēšanas laukumā ieradās jau pat četras stundas pirms filmēšanas sākuma. Tomēr filmēšanas laikā valdīja svētku sajūta,” atceras īpaši Billei veltītā marša autors, Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis.

Viņš stāsta: „Saņemot uzaicinājumu Zemessardzes orķestrim piedalīties spēlfilmā Bille, pirmais jautājums bija tieši par to, ko spēlēt. Bija skaidrs, ka mūzikai jāatbilst laikmetam, kurš attēlots stāstā, jāatbilst orķestra sastāvam, kāds tiks izmantots filmēšanai, piemērotiem laika apstākļiem atskaņošanai ārā un pats galvenais – priecīgai. Mēģinot salikt kopā visus šos uzdevumus, nolēmu, ka tai jābūt oriģinālmūzikai. Par pamatu ņemot paša sacerēto Zemessardzes maršu, kurš tika komponēts 2016. gadā speciāli Zemessardzes 25. gadadienai, radīju maršu spēlfilmai Bille”.

„Par spīti aukstumam un ilgajām filmēšanas stundām priecīgais noskaņojums un svētku sajūta ļāva aizmirst neērtības,” atzīst gan orķestra mūziķi, gan masu skatu dalībnieki. „Brīdī, kad sāka spēlēt orķestris, kājas pašas cilājās un sekot dotajām komandām bija daudz vieglāk,” atceras masu skatu dalībniece Ieva Kalniņa.

Filmas producente Marta Romanova-Jēkabsone piebilst: „Man personīgi emocionālā atmiņā palika divi momenti. Viens, kad filmēšanas vietā iesoļoja Godasardzes rotas karavīri – stalti, absolūti organizēti vīri mūsu filmas laikmetam pietuvinātās formās. Tā sajūta, ka pat Bruņotie spēki palīdz, lai taptu filma, ir brīnišķīga! Un otrs moments – kad aukstajā naktī filmēšanas starplaikos Zemessardzes orķestris spēlēja dažādas populāras melodijas un cilvēki dejoja, lai sasildītos un uzturētu svētku sajūtu. Billes komanda saka lielu paldies Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem!”

Režisore Ināra Kolmane savā otrajā pilnmetrāžas spēlfilmā stāsta par mazo septiņgadnieci Billi. Stingri audzinātai, viņai ik dienu mātei sevi ir jāpierāda un jāapliecina, taču Bille nezaudē dzīvesprieku. Kopā ar draugiem Bille gan pārliecinās, cik reizes iespējams izbraukt karuselī, pirms sagriežas galva, gan dodas meklēt sapņu zemi Leiputriju, gan uzsāk mācības 1. klasē. Taču vai Bilei izdosies piepildīt mātes cerības un „tikt uz augšu”?

Galvenās lomas filmā atveido Rūta Kronberga, Elīna Vāne, Artūrs Skrastiņš, Lolita Cauka, Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa u.c.

„Billes” aizkadru 5. sērija „Prieks filmēties kopā ar orķestri” ŠEIT.

Vairāk par filmu Bille var uzzināt, sekojot līdzi tīmekļa vietnei www.facebook.com/BilleTheFilm

Filmas treileris – ŠEIT.

Papildu informācija:
Evita Bērziņa, producenta asistente
26862425
evita.austra@gmail.com
www.devini.lv