Simtgades filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” publicē treileri

Režisora Edmunda Jansona un studijas “Atom Art” animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kas top Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, pirmizrādi piedzīvos 2019. gada 1. februārī, taču jau tagad filmas veidotāji piedāvā noskatīties jaunāko filmas treileri.

 

Edmunda Jansona režisētā pilnmetrāžas animācijas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi vēl top, taču filmas projekts jau ir guvis ievērību starptautiskajā animācijas filmu tirgū. Marta sākumā vairāk kā 800 animācijas producentu, režisoru un izplatītāju no visas pasaules satikās ikgadējā animācijas filmu tirgū Cartoon Movie Francijas pilsētā Bordo. Tajā tika izrādīti 60 topošo animācijas filmu projekti.  Par filmu Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi interesi izrādīja pārstāvji no Beļģijas, Francijas, Nīderlandes, Spānijas, Somijas un Zviedrijas. Savukārt amerikāņu žurnāls Animation Magazine filmu ierindojis starp 20 interesantākajiem projektiem, kuru tapšanai noteikti vērts sekot līdzi (rakstu ar nosaukumu Cartoon Movie Top 20: The Next Big Euro Animation Wave lasiet ŠEIT).

Simtgades filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi ir vasaras piedzīvojumu stāsts par diviem bērniem un runājošu suņu baru, filmas scenārijs veidots pēc Luīzes Pastores grāmatas Maskačkas stāsts motīviem. Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, vienkārši nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta – te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkst notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?

Filmas veidotāji ir režisors Edmunds Jansons, māksliniece Elīna Brasliņa, scenārija autore Līga Gaisa, animators Mārtiņš Dūmiņš, producente Sabīne Andersone. Filma ir Latvijas un Polijas kopražojums un top sadarbībā ar Polijas studiju Letko.

Sekojiet līdzi filmas tapšanas gaitai Facebook profilā ŠEIT!

Simtgades filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi pirmizrādi piedzīvos 2019. gada 1. februārī. Līdz šim Nacionālā kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei piedzīvotas jau piecu filmu pirmizrādes, šajā pavasarī gaidāmas vēl četras – 20. aprīlī kinoteātros startēs Ināras Kolmanes spēlfilma Bille, maija sākumā – Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma Mērijas ceļojums, maija vidū – brāļu Ābeļu populārzinātniskā filma Baltu ciltis, bet 1. jūnijā – studijā VFS Films veidotais divu režisoru kopdarbs Laika tilti (Kristīne Briede un lietuviešu režisors Audrius Stonis).

Informācija par filmu Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi:
Sabīne Andersone, filmas producente, 29118913, sabine@atomart.lv

Informācija par NKC programmu Latvijas filmas Latvijas simtgadei:
Zane Peneze, NKC programmas kuratore, 22022387, zane.peneze@nkc.gov.lv