Simtgades filma “Mērijas ceļojums” aicina uz preses konferenci

Jau pavisam drīz, 2. maijā pirmizrādi piedzīvos režisores Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma “Mērijas ceļojums”. Lai dotu iespēju žurnālistiem tikties ar filmas radošo grupu vēl pirms oficiālās pirmizrādes, 26. aprīlī kinoteātra ‘’Splendid Palace’’ Mazajā zālē studija ‘’VIVAT!’’ aicina uz preses seansu ar sekojošu preses konferenci.

Filma Mērijas ceļojums tapusi Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros un ir pozicionējama gan kā stāsts par individuālu varoņdarbu, gan mātes un meitas attiecībām, gan kā visas Latvijas vēsturisko griežu simbolisks konspekts. Tāpat filmā ir izteikta Eiropas dimensija, kas ļauj Latviju nenošķirt no piederības tās kultūrai un vēstures notikumiem. Filmā ir daudzi slāņi, kas tai palīdz uzrunāt visdažādāko auditoriju.
35 gadus vecā Mērija Grīnberga bija vienīgā brīvprātīgā muzeja darbiniece, kas 1944. gadā devās līdzi vilcienam ar Latvijas mākslas vērtībām. Vācu okupācijas spēki tās centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ. Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam un atgriezās padomju Rīgā. Filmas stāsts balstās uz viņas mātes, Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas glabājas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.
Filma uzņemta Latvijā un Čehijā, tajā sapludinātas dokumentālās un inscenētās epizodes.

Preses konferencē piedalīsies:

Kristīne Želve – filmas scenārija autore un režisore; viņa par Grosvaldu–Grīnbergu dzimtas likteņiem raksta arī romānu

Daiga Kažociņa – galvenās lomas atveidotāja, kas filmu redzēs pirmo reizi

Ieva Stūre – filmas māksliniece, kas darbu pie tēmas turpinās ar Mērijai Grīnbergai veltītas izstādes veidošanu Nacionālajā Mākslas muzejā

Daira Āboliņa – kinokritiķe, kinoteātra Splendid Palace radošā vadītāja, kas pastāstīs par trim īpašajiem filmas seansiem šajā kinoteātrī

Andrejs Rudzāts – filmas operators

Juris Vaivods – filmas komponists

Elvita Ruka – filmas producente, kas izsludinās akciju ‘’Uzvelc tautas tērpu un nāc uz pirmizrādi!’’, kā arī informēs par filmas izrādīšanu visā Latvijā un par to, kā atlaidi uz filmas seansiem var saņemt ikviens Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un muzeja Rīgas birža apmeklētājs.

Atgādinājums –

Filmas treileri ir divi –
“Meitas stāsts” (ŠEIT)

un
“Mātes stāsts” (ŠEIT).

Tuvāka informācija:
klinta.ormane@gmail.com
28647080