Simtgades filma “Mērijas ceļojums” aicina uz preses seansu

Šāgada 2. maijā pirmizrādi piedzīvos režisores Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma “Mērijas ceļojums”,  tāpēc mediji tiek aicināti uz preses seansu 18. aprīlī.  Filma tapusi programmas ‘’Latvijas filmas Latvijas simtgadei’’ ietvaros, uzņemta Latvijā un Čehijā, tajā sapludinātas dokumentālās un inscenētās epizodes.

35 gadus vecā Mērija Grīnberga bija vienīgā brīvprātīgā muzeja darbiniece, kas 1944. gadā devās līdzi vilcienam ar Latvijas mākslas vērtībām. Vācu okupācijas spēki tās centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ. Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam un atgriezās padomju Rīgā. Pateicība par Mērijas ceļojumu bija viņas atlaišana no darba muzejā un nerimstošās aizdomas.

Scenāristes un režisores Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma Mērijas ceļojums balstās uz filmas varones mātes, Mērijas Grīnbergas vecākās autentiskajām dienasgrāmatām, kas glabājas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā. Tajās caur savas dzimtas likteni viņa izstāstījusi visas Latvijas stāstu – centieni izpostīt Latvijas valsti notika caur mūsu inteliģences, kultūras, mākslas, vēsturiskās atmiņas un tautas mantojuma iznīcināšanu. Mērijas ceļojums ir personiska uzruna katram cilvēkam, kas domā, jūt un rīkojas; filma, kas atgādina dzīves pamata vērtības.

Preses seanss notiks trešdien, 18. aprīlī, iekļūšana seansā tikai pēc apstiprināta saraksta, tāpēc lūdzam visus interesentus līdz 17.04. pulksten 12:00 pieteikties, rakstot uz adresi klinta.ormane@gmail.com

Preses seansa ietvaros filmas producente Elvita Ruka un apvienības “Kinopunkts” pārstāve Maija Kalniņa pastāstīs par turpmāk plānoto filmas izplatīšanu Latvijā – kinoteātros un īpašajos pasākumos.

MĒRIJAS CEĻOJUMS
Studija Vivat!
Režisore Kristīne Želve, operators inscenētājs Andrejs Rudzāts, māksliniece Ieva Stūre, komponists Juris Vaivods, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, producente Elvita Ruka
Galvenajās lomās Daiga Kažociņa, Marīna Janaus

Filmas treileri ir divi –

“Meitas stāsts” (ŠEIT) un “Mātes stāsts” (ŠEIT).

 

Tuvāka informācija:
klinta.ormane@gmail.com
tel. 28647080