Simtgades filma “Tēvs Nakts” Rīgā un citās pilsētās

Ceturtdien, 25. oktobrī, oficiālo pirmizrādi piedzīvo režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilma “Tēvs Nakts”,  stāsts par latvieti Žani Lipki un viņa ģimeni, kas Otrā pasaules kara laikā savā mājā no nāves izglāba vairāk nekā 50 ebreju. Šonedēļ filmu sāk demonstrēt visā Latvijā, pirmie seansi Rēzeknē, Cēsīs, Ventspilī un Liepājā.

Jau no šīs nedēļas filmu būs iespējams skatīties Rīgā, Rēzeknē, Cēsīs, Ventspilī un Liepājā, kur īpašos seansos skatītājiem būs iespēja satikt filmas komandu. 27. oktobrī plkst. 15.00 Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē viesosies filmas režisors Dāvis Sīmanis, galvenās lomas atveidotājs Artūrs Skrastiņš un operators Andrejs Rudzāts. Cēsīs, Vidzemes koncertzālē, 28. oktobrī plkst. 17.00 viesosies režisors Dāvis Sīmanis, galvenās sieviešu lomas atveidotāja Ilze Blauberga un operators Andrejs Rudzāts. 29. oktobrī plkst. 18.30 Ventspilī, kino RIO, būs iespēja tikties ar režisoru Dāvi Sīmani, savukārt Liepājā, koncertzālē “Lielais Dzintars”, 31. oktobrī plkst. 18.30 notiks īpašais seanss un tikšanās ar režisoru Dāvi Sīmani un aktrisi Ilzi Blaubergu.

Informācija par visiem filmas seansiem pieejama filmas mājaslapā www.tevsnakts.lv, sadaļā Seansi.

Pirms filmas nonākšanas uz ekrāniem radošā komanda piedāvā ieskatīties filmas aizkadros. “No filmēšanas viedokļa viena no interesantākajām lietām bija fakts, ka filma kļuva par vēsturisku eksperimentu. Mēs ne tikai veidojām vēsturisku filmu, pati filmēšanas grupa nonāca vēsturiskā situācijā. Piemēram, pazemes bunkura filmēšana notika ziemā, bunkurā, reālā aukstumā, kur cilvēkiem salst; arī Rumbulas ebreju iznīcināšanas skats gan masu skatu dalībniekiem, gan arī filmēšanas grupas pārstāvjiem izraisīja patiesas sajūtas. Vienā brīdī pat nevarēja nošķirt, vai tas notiek pa īstam, vai tomēr nē. Tiešām viens no interesantākajiem aspektiem bija šī pārcelšanās laikā, kas daudziem iesaistītajiem atstāja spēcīgu emocionālu nospiedumu. Arī viņi paši teica, ka tā nav tīri praktiska filmas veidošana, bet tā bija īsta pieredze, jo bija elementi, ko mēs varbūt pat apzināti aktivizējām, lai “pārceltos” laikā,” par filmas aizkadriem stāsta režisors.

Filma tapusi Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Filmas tapšanu atbalsta Nacionālais Kino centrs, ES programma Radošā Eiropa MEDIA. Galvenie informatīvie atbalstītāji ir portāls Delfi, laikraksts Latvijas Avīze, žurnāls Ievas Stāsti un Latvijas Televīzija. Filmas atbalstītāju vidū ir arī Konrāda Adenauera fonds, JCDecaux Latvija, Žaņa Lipkes memoriāls, Dailes teātris un komunikācijas vadības aģentūra Deep White.