Simtgades filmas “Turpinājums” seansi reģionos

No 23. marta visā Latvijā kinoteātru repertuārā nonāk kino leģendas Ivara Selecka dokumentālā filma “Turpinājums”, piektā filma Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Filma stāsta par pieciem bērniem, viņu dzīvi un pirmo skolas gadu dažādos Latvijas novados, un arī filmas pirmizrādes jau pirmajā izrādīšanas nedēļā paredzētas ne tikai Rīgā, bet arī Rēzeknē, Madonā, Liepājā, Cēsīs, Valmierā un Tukumā.

Pirmajā filmas izrādīšanas nedēļā vairākās Latvijas pilsētās viesosies leģendārais dokumentālists Ivars Seleckis, filmas Turpinājums galvenais operators Valdis Celmiņš, producenti Antra Gaile un Gints Grūbe, kā arī filmas varoņi. Tikšanās ar filmas komandu paredzētas

Rēzeknē koncertzālē Gors 23. martā, plkst.18.00
Madonas pilsētas kultūras namā 25. martā, plkst. 15.00
Liepājā Lielajā Dzintarā, 27. martā, plkst.18.30
Cēsīs Vidzemes koncertzālē, 26. martā, plkst. 19.00
Valmierā kinoteātrī Gaisma, 10. aprīlī, plkst. 19.00
Tukumā 13. aprīlī, plkst. 17.00.

Informācija par visiem filmas seansiem Latvijā – portālā LSM.LV ŠEIT.

Filmas starptautiskā pirmizrāde gaidāma 15. aprīlī Šveices pilsētā Nionā, kinofestivālā Visions du Réel.

Filma Turpinājums iecerēta kā ilgtermiņa kino vērojums par atjaunotajā Latvijas Republikā dzimušu paaudzi. Līdz šim Latvijā neviena paaudze nav piedzimusi un izaugusi vienā politiskā sistēmā un valstī. Filmas veidotāji cer, ka mūsdienu bērni būs pirmie, kas nodzīvos visu dzīvi neatkarīgā Latvijas valstī un nākotnē taps šīs dokumentālās filmas turpinājumi, kas parādīs viņu dzīves ceļu šodienas Latvijā.

“Situācija ir tāda, ka mūsu augšanā vienmēr kāds ir iejaucies. To ļoti labi atspoguļo Latvijas zemnieku dzīve – neviena zemnieku paaudze nav varējusi nodot bērniem mantojumā gatavas mājas, vienmēr varas maiņas ir iztraucējušas. Nav notikusi normāla attīstība, vienmēr bijis jāsāk no sākuma. Pats esmu audzis totalitārismā, zinu tās dzīves spēles. Bet kādi ir cilvēki, kas izaug Latvijā šodien?” domā Ivars Seleckis.

Filma Turpinājums tapusi Nacionālā kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Režisors Ivars Seleckis ir viens no leģendārās Rīgas dokumentālās kino skolas pamatlicējiem, filmas radošajā komandā ietilpst arī operators Valdis Celmiņš, producenti Antra Gaile un Gints Grūbe, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Ernests Ansons, montāžas režisore Andra Doršs, montāžas un scenārija konsultante Krista Burāne, varoņu izpēti veica Dace Dzenovska un Antra Gaile. Filma tapusi studijā Mistrus Media, un Turpinājums ir jau otrā Ivara Selecka filma, kas top šajā studijā.

Filmas aizkadri videoformātā, intervijas ar režisoru un filmas varoņiem – ŠEIT.

Fotogrāfijas no filmas uzņemšanas – ŠEIT.

 

Papildu informācijai:
Nadīna Elekse
nadina.elekse@gmail.com

+371 29161433