Simtgades programmā sāk filmēt Varis Brasla

Otrdien, 5. jūlijā, filmēšanu sāk Latvijas kino klasiķis Varis Brasla – Kuldīgas apkaimē studija “F.O.R.M.A” sāk uzņemt ģimenes filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Topošais kinodarbs iekļauts Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.

Filma „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” (scenārija autors – Alvis Lapiņš, ilggadējais Vara Braslas domubiedrs un kolēģis, visu slavenāko Braslas filmu scenārists) stāsta par puiku, kuram vecāki atņem iemīļoto datoru un aizsūta pie vectēva uz laukiem. Nu jāsazinās ar vectēvu, nevis virtuālo pasauli. Mazpilsētas notikumi un piedzīvojumi liek mazdēlam saprast, ka dzīve bez meliem spēj sagādāt negaidītu prieku.

„Neskatoties uz kino pieredzi, katru reizi, kad atskan pirmās komandas, kad sākas reālais darbs ar aktieriem uz laukuma, man liekas, ka es neko neprotu,” ar nelielu satraukumu pirms filmēšanas uzsākšanas saka režisors Varis Brasla, kurš vairākas dienas pirms pārējās filmēšanas grupas devies uz Kuldīgu, lai noskaņotos darbam. „Lielā mīkla un lielā loterija šai filmā ir mazie aktieri – bērni. Jācer, ka divi filmēšanas mēneši būs pietiekami ilgs laiks, lai viņi pilnībā atklātu savu jūtu un slēpto instinktu pasauli,” optimistisks ir režisors.

Topošajā kinolentē „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” piedalās Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Alise Polačenko, Mārtiņš Meiers, Anatolijs Fečins, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Uldis Anže, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi aktieri, kas pārstāv četrus Latvijas teātrus. Filmas galvenie varoņi atrasti ilgstošā un neatlaidīgā bērnu atlasē, tie ir mazi prātvēderi – astoņus gadus vecais Markuss un sešus gadus vecā Eva. Sava loma filmā ir arī kaķim un zosu ģimenei. Pirmās filmēšanas dienas tiks aizvadītas šaurā uzņemšanas grupas lokā, lai ļautu iejusties mazajiem aktieriem, bet vēlāk arī mediji tiks īpaši aicināti viesoties filmēšanas laukumā.

Režisors Varis Brasla ir viens no Latvijas kino klasiķiem un īpaši pazīstams kā lielisku un skatītāju iemīļotu ģimenes filmu autors – viņa filmogrāfijā ir Emīla nedarbi (1985), Ziemassvētku jampadracis (1993) un Ūdensbumba resnajam runcim (2004), kas saņēmusi vairākas balvas Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps (tai skaitā Skatītāju balvu) un, tāpat kā Braslas jaunā filma, veidota filmu studijā F.O.R.M.A. kopā ar producentu Gati Upmali. Studiju F.O.R.M.A. varētu dēvēt par profesionālāko ģimenes filmu studiju Latvijā, jo tajā tika uzņemta arī režisora Armanda Zvirbuļa filma Mazie laupītāji (2009).

Kinodarba „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” scenārija autors ir Alvis Lapiņš, operators Uldis Jancis, mākslinieks Mārtiņš Milbrets.

Filma uz ekrāniem nonāks 2017. gada augustā, tā būs pirmā pirmizrāde Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Informācija par filmas projektu ŠEIT.

Vairāk informācijas:
Gatis Upmalis,
producents,
29219041,
gatis@studioforma.lv