Simtgades spēlfilma „Bille” rīko preses konferenci

Režisores Ināras Kolmanes jauno pilnmetrāžas spēlfilmu „Bille” Latvijas kinoteātros sāks izrādīt piektdien, 20. aprīlī, tādēļ filmas komanda aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci un mediju seansu kinoteātra „Splendid Palace” Mazajā zālē.

 

Ģimenes filma stāsta par mazo septiņgadnieci Billi, kas mīt 30. gadu Latvijā. Spītējot nabadzībai un ikdienas grūtībām, nesaņemot mīlestību un iedrošinājumu ģimenē, nespējot iederēties apkārtējā sabiedrībā, Bille neatsakās no saviem sapņiem, nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kopā ar draugiem Bille gan pārliecinās, cik reizes iespējams izbraukt karuselī, pirms sagriežas galva, gan dodas meklēt sapņu zemi Leiputriju brīdī, kad, šķiet, mājās atgriezties vairs nedrīkst.

Mediju pārstāvjiem būs iespēja ne tikai noskatīties filmu kopā ar tās veidotājiem un aktieriem, bet arī saņemt atbildes uz saviem jautājumiem.

Preses konferencē piedalīsies:
– filmas režisore Ināra Kolmane
– scenārija autori Evita Sniedze un Arvis Kolmanis
– mazās Billes lomas atveidotāja Rūta Kronberga
– mātes lomas atveidotāja Elīna Vāne
– tēva lomas atveidotājs Artūrs Skrastiņš

Būs iespēja iztaujāt arī filmas galveno mākslinieci Ievu Romanovu un kostīmu mākslinieci Ievu Veitu.

Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kino centru, Lietuvas Kino centru, Čehijas Kino centru un Latvijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem, tāpēc preses konferencē piedalīsies arī filmas Bille kopproducenti no Čehijas un Lietuvas.

Pieteikšanās uz preses seansu un preses konferenci līdz ceturtdienas, 19. aprīļa plkst. 19:00, rakstot uz e-pasta adresi: evita.austra@gmail.com vai zvanot pa tālruņa numuru 26862425.

Filma tapusi Latvijas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei un tās pamatā ir populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna Bille motīvi. Filmas izplatītājs Latvijā ir UzKino.

Filmu Latvijas kinoteātros sāks izrādīt 20. aprīlī; tās pašas dienas vakarā, plkst. 19:00, kinoteātrī Splendid Palace paredzēta filmas oficiālā pirmizrāde.

Vairāk par filmu Bille var uzzināt, sekojot tīmekļa vietnei www.facebook.com/BilleTheFilm

Filmas treileris – ŠEIT.

Informāciju sagatavoja
Evita Bērziņa, producenta asistente
Mob. tel. 26862425,
e-pasts: evita.austra@gmail.com
www.devini.lv