Spēlfilmai “Jelgava ‘94” jau vairāk nekā 23 000 skatītāju

Spēlfilma “Jelgava ‘94” kļuvusi par pašmāju rudens hītu – kopš filmas pirmizrādes septembrī, tātad apmēram mēneša laikā to noskatījušies jau 23 530 skatītāji, arī sociālo mediju vidē nerimstas diskusijas par filmu. Skatītāji par filmu aktīvi izsakās arī sociālajā tīklā Twitter, savukārt jauniešu vidū populārs kļuvis filmas Instagram konts.

 

Filmas producente Antra Cilinska uzskata – filmas panākumi skaidrojami ar to, ka filma uzrunā dažādu paaudžu skatītājus: “Mēs esam pamanījuši, ka filmu arvien vairāk skatās ģimenes. Vecāki vēlas parādīt bērniem savu jaunību un saviem vecākiem atklāt, kādi paši toreiz bijuši. Esam saņēmuši daudz komentāru par to, ka pēc filmas noskatīšanās ģimenēs notikušas interesantas sarunas. Jaunieši ierauga savus vecākus citā gaismā un tajā pat laikā arī paši spēj identificēties ar filmas stāstu, jo pēc būtības jau daudz nekas nav mainījies. Tāpat prieks, ka skolotāji uz filmu ved klases, jaunieši noskatās kopā ar saviem klasesbiedriem un pēc tam skolā pārrunā redzēto.”

Filma Jelgava ’94 saņēmusi deviņas nominācijas Nacionālajai Kino balvai Lielais Kristaps, tai skaitā kategorijās Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākais spēlfilmas režisors, Labākais mākslinieks. Filma Jelgava ‘94 vēl joprojām skatāma kinoteātros visā Latvijā, un autori īpaši aicina izmantot skolēnu brīvdienas, lai ģimenes filmu paspētu noskatīties kopā!

Filmas stāsta centrā ir nupat četrpadsmit gadu dzimšanas dienu nosvinējušais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nemanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē mūzikas grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams, būs kauns, bet tikpat iespējams, ka tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve.

Filmas režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors – Matīss Gricmanis, operators – Aigars Sērmukšs, mākslinieks – Aivars Žukovskis, producente – Antra Cilinska. Šī ir debijas filma jaunajiem aktieriem Bruno Biteniekam, Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un Elizabetei Zviedrei, bet filmā piedalās arī Latvijā plaši pazīstami aktieri – Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Jelgava ‘94 uzņemta Jura Podnieka studijā ar Nacionālā kino centra atbalstu. Filmas izplatītājs Latvijā – UzKino.

Vairāk par filmu:
https://www.facebook.com/jelgava94/
www.instagram.com/jelgava94

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa, Filmas mārketinga vadītāja
+371 29343143