Filma top Spēlfilma
Zeme kas dzied

Turpinoties darbam pie vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied”, kas ataino 1873. gada notikumus, kad Rīgas Latviešu biedrības vīri organizēja pirmos Dziesmu svētkus, filmas veidotāji aicina ikvienu interesentu iesaistīties filmas atbalstīšanā, kam radīta unikāla interneta platforma www.filmaibut.lv. Līdzīgi kā Dziesmu svētki nav iespējami bez vispārējas latviešu tautas dalības svētkos, interneta platformā www.filmaibut.lv filmas atbalstītāji kļūst par virtuāla kora dalībniekiem, tādējādi palīdzot tapt filmai, kas stāsta par mūsu dziedāšanas tradīcijas pirmsākumiem.

“2023. gads mūsu dziedošajai tautai būs īpašs. Pirmo vispārējo dziedāšanas svētku 150. gadadienu atzīmēsim, ne vien atkal sanākot kopā uz Dziesmu svētku skatuves, bet arī ar aizraujošu un krāšņu veltījumu svētku pamatlicējiem un Dziesmu svētku kopienai – vēsturisku spēlfilmu Zeme, kas dzied. Pirmie dziedāšanas svētki tapa, pateicoties uzņēmīgiem latviešiem. Tad arī mūsu tauta noticēja, ka varam izveidot paši savu valsti. Pateicoties dziedāšanas svētkiem, tapa Latvija. Arī šodien ceram, ka atradīsim dzirdīgas ausis un skanīgas balsis, kas ļaus mums izstāstīt šo stāstu pilnībā un saglabāt to vēsturei. Pat, ja visi nekad nebūs kordziedātāji, Dziesmu svētki ir notikums, kas vieno mūs visus latvietībā un dziesmā. Tāpēc aicinu visus, kam svarīga Dziesmu svētku turpinātība cauri paaudzēm, pievienoties mūsu virtuālajam kopkorim ziedošanas platformā filmaibut.lv ,” atbalstīt filmu aicina tās scenārija autors Dainis  Īvāns.

Ar savu ziedojumu korī var ieņemt četras dažādas lomas – dziedātājs, koru vadonis, virsdiriģents vai  goda viesis. Filma Zeme, kas dzied uzsver latviešu uzņēmību un spēju būt vienotiem. Lai arī dziedāšana ir redzamākais vienotības elements, tās pamatā ir tautas vērtības, izdarība un savstarpējs atbalsts; vēlme pēc skaistā un spēja saorganizēties, radīt un attīstīt.

Visi platformā filmaibut.lv saņemtie līdzekļi tiks izlietoti spēlfilmas Zeme, kas dzied izveidei. Ikviens atbalstītājs tiks iekļauts ne tikai ziedotāju sarakstā interneta platformā, bet arī filmas titros.

Kā vēstīts jau iepriekš, filmas Zeme, kas dzied scenārijs ir balstīts patiesos un līdz šim plašāk nezināmos faktos; tā vēstīs par Pirmo Vispārīgo latviešu dziedāšanas svētku tapšanu, par unikāliem cilvēkiem Latvijas kultūras vēsturē, par nozīmīgām vietām vēsturisku notikumu dzimšanā.

Spēlfilmas tēlos iedzīvojušies populāri aktieri – Vilis Daudziņš, Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Nauris Brikmanis, arī izcilā operdziedātāja Marina Rebeka un daudzsološā aktrise Marta Lovisa Jančevska.  

Spēlfilmas režisors un scenārija autors ir Māris Martinsons, scenārija līdzautors – Dainis Īvāns, radošajā komandā arī mākslinieks Mārtiņš Kalseris, komponists Jēkabs Jančevskis, operators Jānis Jurkovskis, kostīmu māksliniece Katrīna Liepa, grima māksliniece Beata Rjabovska. Filma top studijā K Films sadarbībā ar biedrību Nameyse, filmas producente ir Linda Krūkle.

Filmas pirmizrāde gaidāma 2023. gadā, atzīmējot Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku 150. gadu jubileju. Filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, filmas tehnoloģiju partneris – SIA Latvijas Mobilais Telefons.