15.03.2012. ir noslēgusies projektu pirmā posma izvērtēšana (administratīvā pārbaude un kultūras kritēriju atbilstības noteikšana) NKC 31.01.2012. izsludināto 2012.gada spēlfilmu un animācijas filmu projektu konkursu ietvaros.
Uz projektu publisko prezentāciju tiek virzīti visi konkursos iesniegtie projekti, kurus vērtē NKC spēlfilmu (Dāvis Sīmanis, Uldis Cekulis, Uldis Dimiševskis) un animācijas (Askolds Saulītis, Zane Dzene, Uldis Dimiševskis) filmu eksperti. Prezentācijās nepiedalās projekti, kuri jau ir saņēmuši NKC finansējumu ražošanas posmam.
Projektu publiska prezentācija notiks š.g. 22. (animācija) un 23.martā (spēlfilmas) Rīgas Kinomuzeja telpās, Peitavas ielā 10/12 (ieeja no Mazās Peitavas ielas, www.kinomuzejs.lv).
Atkārtoti informējam, ka spēlfilmu konkursa mērķis ir atbalstīt pilnmetrāžas spēlfilmu projektu, t.sk. kopražojumu, ražošanu filmēšanas un/vai pēcapstrādes posmā, kuru plānots uzsākt vai pabeigt 2012.gadā. NKC rīcībā šajā konkursā ir Ls 380 200 jeb 22% no kopējā vērtējamo projektu pieprasītā finansējuma (Ls 1 744 651).
Savukārt animācijas filmu konkursa mērķis ir atbalstīt animācijas filmu projektu ražošanu, kuru arī plānots uzsākt vai pabeigt šī gada ietvaros. NKC rīcībā šajā konkursā ir Ls 156 400 jeb 39% no kopējā vērtējamo projektu pieprasītā finansējuma (Ls 397 960).
Konkursa rezultāti tiks publicēti NKC mājas lapā līdz š.g. 30.martam.
Informācija: Uldis Dimiševskis – 67358862, uldis.dimisevskis@nfc.gov.lv
ANIMĀCIJAS FILMU PREZENTĀCIJU LAIKI 22.03.2012.
LAIKS
NR.
FILMAS NOSAUKUMS
STUDIJA
REŽISORS
PRODUCENTS
14:00
1
Vilciens uz Fukuoku
Lunohod
Vladimir Leščiov
Vladimir Leščiov
14:15
2
Mazo ežu lielā dzīve
Animācijas brigāde
Ēvalds Lācis
Māris Putniņš
14:30
3
Sārtulis
Animācijas brigāde
Dace Rīdūze
Māris Putniņš
14:45
4
Vāsa (Avārijas brigāde Eiropā)
Animācijas brigāde
Jānis Cimermanis
Māris Putniņš
15:00
5
Seja
Kompānija Hargla
Jurģis Krāsons
Laila Pakalniņa
15:15
6
Zivs acīm
Vizuālās kultūras klubs
Raitis Ābele
Dmitrijs Ščegoļevs
15:30-15:45
PĀRTRAUKUMS
15:45
7
Kaķis maisā
Studija Lokomotīve
Nils Skapāns
Roberts Vinovskis
16:00
8
Laiks iet
Atom Art
Ivo Briedis
Edmunds Jansons
16:15
9
Uz jūru!
Atom Art
Edmunds Jansons
Edmunds Jansons
16:30
10
Baigie meli
JetMedia
Baņuta Rubess
Inga Prauliņa
16:45
11
Mammas, tēti un citi
JetMedia
Gatis Šmits
Inga Prauliņa
17:00
12
Robota vīruss
Virtuālā studija URGA
Kārlis Vītols
Viesturs Graždanovičs
17:15
13
Dārgumu meklētājs
Filmu studija RIJA
Arnis Zemītis
Vilnis Kalnaellis
SPĒLFILMU PREZENTĀCIJU LAIKI 23.03.2012.
LAIKS
NR.
FILMAS NOSAUKUMS
STUDIJA
REŽISORS
PRODUCENTS
10:00
1
Vidusceļš
Gumennikovfilms
Pavels Gummenikovs
Pavels Gummenikovs
10:20
2
Es aizeju
Gumennikovfilms
Pavels Gummenikovs
Pavels Gummenikovs
10:40
3
Es mīlēju krievu
Fenixfilm
Una Celma
Una Celma
11:00
4
Džimlai Rūdi Rallallā
F.O.R.M.A.
Vija Beinerte
Gatis Upmalis
11:20
5
Melānijas hronika
Mistrus Media
Viesturs Kairišs
Inese Boka-Grūbe
11:40-12:00
PĀRTRAUKUMS
12:00
6
Pie tēviem aiziet
Arfifilm
Armāns Čilingarjans, Franciska Cimare
Franciska Cimare
12:20
7
Modris
Red Dot Media
Juris Kursietis
Juris Kursietis
12:40
8
Neaizmirstulītes
Studija Lokomotīve
Roberts Kuļenko
Līga Gaisa
13:00
9
Klusa nakts
Krukfilms
Māris Martinsons
Linda Krūkle
13:20
10
Es esmu šeit
Tasse Film
Renārs Vimba
Alise Ģelze, Aija Bērziņa
13:40-15:00
PĀRTRAUKUMS
15:00
11
Spēlmanis (The Gambler)
Studija Lokomotīve
Ignas Jonynas
Roberts Vinovskis
15:20
12
Izlaiduma gads
Fenixfilm
Andris Gauja
Elīna Zazerska
15:40
13
Pretvējā (In the Crosswind)
Baltic Pine Films
Martti Helde
Sergejs Serpuhovs
16:00
14
Rudmates
Ego Media
Astra Zoldnere
Guntis Trekteris, Marta Bite
16:20
15
Ķirsis uz jumta
Jura Podnieka studija
Oskars Morozs, Oskars Rupenheits
Antra Cilinska