Saule brauca debesīs

Kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar jauniešu kultūras portālu Jest; aicina vecāko pamatskolas klašu, vidusskolas skolēnus un citus kino interesentus pievienoties lektoriju ciklam Simtgades filmas skolu jaunatnei – dublis 2, kas norisināsies no šī gada oktobra līdz decembrim trīs seansos (16.10., 6.11. un 6.12.), demonstrējot filmas “Homo novus”, “Tēvs Nakts” un “Saule brauca debesīs”.

Lekciju ciklā jauniešiem būs iespēja ne vien noskatīties trīs jaunākās Latvijas filmas – Annas Vidulejas komēdiju Homo Novus, Dāvja Sīmaņa vēsturisko drāmu Tēvs Nakts un Rozes Stiebras animācijas filmu Saule brauca debesīs –, bet arī klātienē tikties ar filmu režisoriem un noklausīties informatīvas lekcijas par to veidošanas procesu un mākslinieciskajām izvēlēm. Kā jau ierasts, sarunas ar filmu režisoriem vadīs jaunākās paaudzes kino entuziasti un veidotāji.

No oktobra līdz decembrim trīs lekcijās, iepazīstot daudzveidīgu žanru filmas no programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei, jauniešiem būs iespēja paplašināt zināšanas par kino uzņemšanas aizkulisēm un radošo procesu filmu veidošanā Latvijā.

Lekciju cikls sāksies 16. oktobrī ar Annas Vidulejas (pēc Anšlava Eglīša romāna veidoto) komēdiju Homo Novus, kuras darbība risinās 20. gadsimta 30. gadu beigās Rīgas bohēmiskajā mākslinieku vidē. Sarunu ar filmas režisori Annu Viduleju vadīs Latvijas Kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studente Kristiāna Šuksta.

Cikla otrais seanss paredzēts 6. novembrī, piedāvājot Dāvja Sīmaņa vēsturisko filmu Tēvs Nakts, kurā Artūrs Skrastiņš atveido ebreju glābēju Žani Lipki. Sarunai ar Dāvi Sīmani no Amerikas Kino institūta Losandželosā pieslēgsies jaunais režisors Matīss Kaža.

Lekciju cikls noslēgsies 6. decembrī ar filmas Saule brauca debesīs demonstrēšanu un jaunās kino entuziastes Adeles Pužules sarunu ar leģendāro Latvijas animācijas režisori Rozi Stiebru.

Lektorijam var pieteikties skolēnu grupas ar skolotājiem, lekciju cikls ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros izveidotās iniciatīvas Latvijas skolas soma programmā. Pieteikt skolēnu grupas aicinām uz e-pasta adresi splendid@riga.lv vai pa telefonu – 67181145. Šis

Apmeklēt lektorijus un iegādāties cikla abonementus var arī individuāli, tāpat no 12. oktobra kinoteātra Splendid Palace kasē un www.splendidpalace.lv. iespējams iegādāties biļetes uz atsevišķiem lektoriju cikla seansiem.

Plašāka informācija par lektoriju saturu un ekspertiem pieejama www.splendidpalace.lv un www.jest.lv.

Ar šo pasākumu kinoteātris Splendid Palace turpina jauniešu auditorijas kultūrizglītojošo projektu Splendid Palace Jauniešu Kino akadēmija, piedāvājot kino notikumus un īpašas biļešu cenas. Sīkāk par kino akadēmiju – ŠEIT.