Jevgēņija Paškēviča jaunās filmas Ko zina klusā Gerda projekta attīstīšanu uzsākusi studija Nida Filma un filmas izplatīšanas tiesības jau iegādājusies viena no pasaules vadošajām neatkarīgajām filmu izplatīšanas kompānijām WIDE.

Filmas pārdošana starptautiskajam izplatītājam tik agrīnā projekta stadijā ir apliecinājums filmas potenciālam starptautiskajā tirgū. Kompānija WIDE ir nopirkusi vairāku Latvijas filmu tiesības, tai skaitā arī Aika Karapetjana topošās šausmu filmas M.O.Ž. izplatīšanas tiesības.
 
Filma Ko zina klusā Gerda ir starptautisks projekts, aktieru komandā un radošajā grupā plānots iesaistīt gan Latvijas, gan ārvalstu pārstāvjus. Interesi par projektu ir apstiprinājusi Ungārijas filmu studija Cinema-Film KFT, plānota sadarbība arī ar partneriem Īrijā, Lielbritānijā un Beļģijā. Potenciālo partneru interesi piesaistījusi režisora kadra izjūta un spēja radīt vizuālus tēlus, kā arī filmas žanrs – sirreāla komēdija.
Ko zina klusā Gerda ir psiholoģiska komēdija, burleska. Filmas darbība risinās kultūretnogrāfiskā pansionātā mūsdienu Latvijā. Tas pieder Baltijas vāciešu Fitinghofu ģimenei, kas īpašumtiesības atjaunojusi pagājušā gadsimta 90. gados. Lai iegūtu papildu līdzekļus īpašuma restaurācijai, viņi atvēruši īpašu pansionātu. Šeit iespēju robežās atjaunota pagājušā gadsimta 30. gadu materiālā pasaule un noskaņa. Mūsdienu dzīves atribūtus, apģērbu, transporta un sakaru līdzekļus atbraucējiem jāatstāj pie pansionāta ieejas. Pansijas iemītnieki ieradušies no dažādām valstīm. Bet sazināties viņiem nav grūti, jo viena no pansionāta devīzēm nosaka: „Ja iespējams, paklusē.” Lai atgūtu veselību, klienti ir gatavi uz laiku atteikties no mūsdienu dzīvesveida… Taču Daba iesaista nomaļā pansionāta „Fitinghofa” iemītniekus savdabīgā psihoanalītiskā eksperimentā. Trīs nedēļas ilgā tveice nospiedoši iedarbojas uz šiem, tik atšķirīgajiem cilvēkiem – viņi visi lielākā vai mazākā mērā ir uz vājprāta robežas…
 
Ko zina klusā Gerda ir režisora Jevgēņija Paškēviča trešā spēlfilma. Iepriekšējā – 2011. gadā tapusī Golfa straume zem ledus kalna – ieguvusi Lielo Kristapu kā labākā spēlfilma, atsevišķas balvas saņēma gan filmas režisors, gan operators Gints Bērziņš, mākslinieki Jurģis Krāsons un Pāvels Parhomenko, kā arī skaņu režisors Anrijs Krenbergs. Filma Golfa straume zem ledus kalna ir starptautiska mēroga kino projekts, kura tapšanā piedalījušies aktieri un kino profesionāļi no Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas. Filmas starptautiskā pirmizrāde notika Maskavas starptautiskajā filmu festivālā, Pēterburgas starptautiskajā kinofestivālā Festivālu festivāls filma ieguva Bronzas grifu kā labākā eksperimentālā filma un Avansas Starptautiskajā filmu festivālā Portugālē saņēma divas balvas – īpašo žūrijas balvu un balvu par labāko operatora darbu.