No 10. līdz 11. septembrim Rīgas Kinomuzejā notiks LU Moderno Valodu fakultātes Kultūras un literatūras nodaļas rīkota starptautiska konference “Baltijas valstu kino. Šodiena un pagātne”. Konferences viesu vidū ir arī viena no pasaulē vadošajām Austrumeiropas kino pētniecēm Dina Jordanova. Konferencē tiks aplūkotas kino attīstības tradīcijas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā kino vēstures un teorijas plašākajā kontekstā, pievēršoties ne tikai jaunākajām norisēm visu trīs valstu kino dzīvē, bet aplūkojot agrāko gadu kino mantojumu no mūsdienu skata punkta.
Konferences dalībnieki pārstāv ne tikai visas trīs Baltijas valstis, bet arī Lielbritāniju un ASV, un tās atklāšana notiks 10. septembrī plkst. 14.00. Ar referātu uzstāsies Dina Jordanova (Lielbritānija) par tēmu “Redzamais un neredzamais transnacionālais kino: nacionālā, reģionālā un globālā ietvara pārklājums“. Otru konferences plenārsēdes referātu nolasīs kinokritiķe Dita Rietuma, kura runās par Latvijas kino tendencēm Baltijas kino kontekstā. Konferences referāti ir sagrupēti vairākās tematiskās sekcijās, tostarp, Nācijas un trimdas konceptualizācija kino, Baltijas valstu dokumentālais kino, Dzimtes jautājumi Baltijas kino.
Konferences laikā kinoteātrī K.Suns tiks demonstrēta Jura Poškus filma Monotonija, paredzēta tikšanās ar režisoru.
Konference notiek ar Valsts Kultūrkapitāla finansiālu atbalstu, sadarbības partneris konferences organizēšanā ir Rīgas Kinomuzejs. Konference notiek angļu valodā.

Programma