Pēc veiksmīgas dalības Eiropas filmu tirgū Berlīnē, RIJAS pārstāvji prezentēts Latvijas kino industriju no 22. līdz 25.martam vienā no Āzijas nozīmīgākajiem filmu tirgiem Honkongā.

Filmu studija RIJA piedalīsies Honkongas filmu tirgū FILMART, kur Āzijas filmu izplatīšanas tīkliem piedāvās Latvijā veidotās animācijas un dokumentālās filmas.

Šogad FILMART tiks pārstāvētas ap 50 dažādas valstis un pirmo reizi būs arī stends no Latvijas. RIJAS pārstāvji savā stendā ne tikai tirgos Latvijas filmas un piedāvās informāciju Āzijas filmēšanas kompānijām par filmu uzņemšanas iespējām Latvijā.
 
Šis ir jau ceturtais pasākums, kuram filmu studija RIJA saņēmusi ERAF līdzfinansējumu LIAA Ārējo tirgus aktivitāšu programmā. Stendu iekārtošana nozīmīgākajās ar kino jomu saistītajās izstādēs visā pasaulē ir iespēja palielināt filmu ražošanas apjomu un piedāvājumu starptautiskā mērogā. Latviešu filmas varētu kļūt par nozīmīgu kultūras eksporta preci un ieinteresēt starptautiskās kompānijas slēgt līgumus par mūsu filmu izplatīšanu ārvalstu televīzijas kanālos, un par ārzemju filmu uzņemšanu Latvijā.