Studijas “Mistrus Media” projekti “Baltic Event” forumā Tallinā

Starptautiskajai kinoindustrijas pasākumu programmai “Baltic Event”, kas notiek sadarbībā ar Tallinas starptautisko kinofestivālu “Melnās Naktis / PÖFF”, atlasīti trīs spēlfilmu projekti, kas top Latvijas filmu studijā “Mistrus Media”.

Kadrs no Dāvja Sīmaņa topošās Simtgades filmas "Tēvs Nakts"

No 27. novembra līdz 1. decembrim sadarbībā ar Starptautisko Tallinas kinofestivālu PÖFF jau 16. reizi notiek viens no svarīgākajiem starptautiskajiem kino industrijas pasākumiem Baltijā un Skandināvijā – Baltic Event, kam atlasīti  trīs jauni filmu studijas Mistrus Media spēlfilmu projekti.

Jaunā režisora Reiņa Kalviņa filma Maiņa (producents Gints Grūbe) piedalīsies  Baltic Event  kopprodukciju tirgū. Filma vēsta par kāda taksista piedzīvojumiem 31. decembra dienā un iecerēta kā mūsdienu trilleris. Šogad Baltic Event kopprodukciju tirgum iesniegts rekordliels pieteikumu skaits, un Reiņa Kalviņa spēlfilma projekts Maiņa izvēlēts kā vienīgais no Latvijas.  Pavisam Baltic Event šogad piedalās 16 spēlfilmu projekti no Baltijas, Skandināvijas, Gruzijas, Krievijas, Beļģijas.

Pirms diviem gadiem Baltic Event kopprodukciju tirgū  Mistrus Media piedalījās ar Dāvja Sīmaņa spēlfilmu Tēvs Nakts, kas top Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei (darba nosaukums Puika ar suni, producenti Gints Grūbe, Antra Gaile) un šogad šī filma izvēlēta Baltic Event sadaļai Works in Progress, kur 30. novembrī Tallinā starptautisko festivālu pārstāvji un filmu izplatītāji tiks iepazīstināti ar filmām, kas jau ir pēcapstrādes stadijā. Filma Tēvs Nakts vēsta par latviešu strādnieku Žani Lipki vācu okupācijas periodā, un tā balstīta dokumentālos faktos. Filmas  scenārija autori ir Dāvis Sīmanis un Matīss Gricmanis, filma veidota pēc  Ineses Zanderes grāmatas Puika ar suni motīviem (grāmatas pirmā daļa novembra beigās iznāks izdevniecībā Liels un mazs). Latvijā filmu sāks demonstrēt 2018. gada rudenī.

Sadaļā Works in progress tiks prezentēta jaunā Lietuvas (galvenais producents Just a Moment) un Latvijas (Mistrus Media) kopražojuma spēlfilma Elpa marmorā / Kvėpavimas į marmurą (režisore Giedre Beinoriūte, producentes Dagne Vildžiūnaite, Inese  Boka-Grūbe). Filma Elpa marmorā ir sociālkritisks stāsts par mūsdienu sabiedrības vērtībām savstarpējo attiecību un laikmeta noskaņas kontekstā, par vientulību, par ģimenes un bērna starppaaudžu attiecību modeli. Filmas pamatā ir populārs lietuviešu rakstnieces Lauras Sintijas Čerņauskaites darbs, otrā plāna lomu atveido latviešu aktrise Guna Zariņa, no Latvijas puses piedalās arī montāžas režisors Armands Začs un komponists Vestards Šimkus.  Filmas veidošanu atbalstījis Latvijas Nacionālais Kino centrs.

“Pirms pieciem gadiem tieši Tallinā, industrijas programmas Baltic Event  ietvaros mēs atradām savus pirmos kopproducentus spēlfilmai Melānijas hronika, Somijas un Čehijas partnerus, bet starptautisko pirmizrādi filma Tallinā piedzīvoja pagājušajā gadā, saņemot  balvu – bronzas vilka statueti – par labāko operatora darbu. Ceram, ka arī nākamajiem mūsu studijas spēlfilmu projektiem šis nozīmīgais Ziemeļeiropas kinoforums būs labvēlīgs,” saka filmu studijas Mistrus Media producente Inese Boka-Grūbe.