“Svingeriem” nedēļas nogalē 11 700 skatītāju

Režisora Andreja Ēķa komēdiju “Svingeri” pirmajās izrādīšanas dienās noskatījušies 11 700  skatītāju, kopējie kases ieņēmumi  ir 66 700 EUR.

Filmas pirmizrāde notika 7. decembrī kinoteātrī Kino Citadele,  kad to pirmo reizi noskatījās gan aktieri, kas piedalījušies filmā, gan prese, gan aicinātie viesi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums UzKino, filma tiek demonstrēta Rīgas kinoteātros Kino Citadele, Cinamon Alfa, Multikino, Liepājas k/t Kino Balle, Ventspils k/t RIO, Siguldas k/t Kino Lora, Cēsu Vidzemes koncertzālē, Valmieras 3DCinema/Gaisma, Smiltenes kinoteātrī, Madonas k/t Vidzeme, Rēzeknes k/t SilverScreen Rēzekne un Daugavpils k/t SilverScreen Daugavpils.

Filmu Svingeri veidojusi profesionāla radošā komanda – režisors Andrejs Ēķis, producenti Kristians Alhimionoks un Zanda Seņkova, scenārija autore Rasa Bugavičute-Pēce. Greizsirdīgo un kaislīgo mīlētāju lomās iejutušies pazīstami Latvijas aktieri – Intars Rešetins, Kristīne Nevarauska, Elīna Vāne un Ģirts Ķesteris, arī jaunie talanti Kristīne Belicka, Jurijs Djakonovs un plaši pazīstamais mūziķis, komponists un grupas Prāta Vētra ģitārists Jānis Jubalts.

Filma tapusi, sadarbojoties Forum Cinemas, Cinevilla Studios un Platforma Film; Svingeri ir pirmā filma, kurā Forum Cinemas piedalās kā producents. Iepriekš Cinevilla Studios un Platforma Film sadarbībā ir tapušas vairākas Latvijas skatītājiem labi zināmas un iemīļotas filmas – Sapņu komanda 1935 (2012), Rūdolfa mantojums (2010), Rīgas sargi (2007) un Baiga  vasara (2000). Šogad augustā tika uzsākta episkās filmas Nameja gredzens ražošana.

Forum Cinemas nodarbojas ar filmu izrādīšanu un izplatīšanu Latvijā. Uzņēmums ir dibināts 1993. gadā un šobrīd ir Somijas uzņēmuma Finnkino meitas uzņēmums Latvijā. Kopš 2013. gada 2. maija Forum Cinemas kopā ar mātes uzņēmumu Finnkino ietilpst Nordic Cinema Group koncernā, kas ar 102 kinoteātriem, 583 zālēm, 80 943 sēdvietām un 28,9 miljoniem apmeklētāju gadā ir lielākais kinoteātru tīkls Ziemeļvalstīs. Jaunais koncerns izveidots, apvienojoties uzņēmumiem Ratos un Bonnier.

Vairāk par filmu:
http://www.uzkino.lv/Event/301947/
https://www.facebook.com/Svingeri/

Sagatavoja:
Ilze Roķe
Forum Cinemas SIA
filmu izplatīšanas nodaļas vadītāja
E-pasts: ilze.roke@forumdistribution.lv
Tālrunis: 67357620