4.02. plkst. 17:30 k/t Rīga lekciju cikla Tas, ko Tu nedrīksti nezināt II ietvaros notiks Viktora Freiberga lekcija Harolds Pinters – dramaturģijas karaļa pēdas kino, kā arī tiks demonstrēta filma Okšķeris.

Nesen mūžībā aizgājušā britu dramaturga, Nobela prēmijas laureāta Harolda Pintera ieguldījums ir neizdzēšams. Būtiskas pēdas viņš atstājis arī kinematogrāfā — pēc Pintera scenārijiem veidotas filmas Sulainis (1963), Svešinieka mierinājums (1980), Franču leitnanta sieviete (1981) u.c. Par dramaturga pēdējo darbu kino kļuvusi filma Okšķeris (2007).

OKŠĶERIS/ SLEUTH
Lielbritānija, 2007, 85 min.
Režisors Kenets Branags. Lomās Džūda Lovs, Maiks Keins.
Spraigs un neparedzams trilleris, kas balstīts uz populārās Antona Šafera lugas motīviem. Endrjū ir slavens un bagāts kriminālromānu rakstnieks, kurš dzīvo viens savā tehnoloģijām pieblīvētajā savrupnamā. Milo ir jauns un centīgs aktieris, kurš aizbēdzis ar slavenā rakstnieka sievu. Tad viņš ierodas ciemos pie Endrjū, lai pārliecinātu viņu parakstīt šķiršanās dokumentus. Tomēr rakstniekam nenāk ne prātā padoties. Viņš ar jauno aktieri uzsāk psiholoģisku cīņu, līdz tā pārvēršas spēlē ar bīstamam sekām….
Galvenās lomas filmā atveido divi spoži britu aktieri – Maikls Keins un Džūda Lovs.
Filma nominēta 2007.gada Venēcijas kinofestivāla Zelta lauvas balvai.
Izteiksmē tik lakoniskā un precīzā filma ir teju obligātā skatāmviela un apliecinājums tam, kā ar lielisku dialogu un diviem labiem aktieriem slēgtā telpā var likt šķīst dzirkstelēm un ekspresijai. Bagāta rakstnieka (Keins) un viņas sievas mīļākā, nabaga aktiera (Lovs) saspēle ir tīra manta, turklāt ar kultūrvēsturisku smeķi – 70.gados Lielbritānijā bija populāra filma, kurā tagad oskarotais sers Maikls Keins tēloja lomu, kas nu tikusi Džūdam Lovam.
Dita Rietuma
 
Projektu veido biedrība „Ekrāns”, Rīgas Kino muzejs un Nacionālais Kino centrs, sadrabībā ar kompāniju ACME un kinoteātri Rīga.
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes cena: 2.50 Ls
Kinoteātra kasēs nopērkams abonements- 8 lekcijas par 7 lekciju cenu! 
 
Informācijai:
Agnese Zeltiņa
Rīgas Kinomuzeja projektu vadītāja
Tel: 7358872
agnese.zeltina@nfc.gov.lv