LTV diskusija

Piektdien, 18. martā plkst. 19:00 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un Latvijas Televīzijas (LTV) sociālajos tīklos būs skatāma tiešsaistes diskusija “Emīlijas Benjamiņas laikmets”, kurā piedalīsies daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve un Dāvis Sīmanis. Sarunu vadīs kino režisore un LTV Kultūras ziņu vadītāja Adriāna Roze.

Filma Emīlija. Latvijas preses karaliene ieguvusi jaunu tagadnes kontekstu, paplašinot un padziļinot daudzas tēmas, kuras atklājas filmā. Kādas ir Benjamiņu dzimtas atstātās pēdas mūsdienu Latvijā? Ko ietver spēcīgas sievietes tēls? Ko mūsdienās vispār nozīmē preses brīvība? Cik liela ir drosme nosaukt karu par karu? Par šīm un citām tēmām mūsdienu kontekstā runās tiešsaistes diskusijā, kuras laikā arī skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus.

Diskusiju Emīlijas Benjamiņas laikmets vadīs kinorežisore un LTV Kultūras ziņu vadītāja Adriāna Roze, tajā piedalīsies filmas režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve un Dāvis Sīmanis. Diskusijas radošo komandu veido režisore Agita Cāne-Ķīle un redaktore Daira Āboliņa-Ilješāne.

Filma Emīlija. Latvijas preses karaliene ir stāsts par spēcīgu sievieti, kura vēlas būt ne tikai līdere izdevējdarbībā, bet arī ietekmīga sabiedrības dāma. Emīlija kļuva par sievietes iespēju simbolu daudzām citām sava laika jaunajām sievietēm, kurām bija jāiekaro vieta vīriešu pasaulē. Vienlaikus Emīlijas Benjamiņas tēls apliecina, ka sieviete ir gatava uz visu, ja tiks apdraudēta viņas ģimene un tuvinieki.

Latvijas okupācija iznīcināja Emīlijas Benjamiņas preses impēriju un materiālo labklājību, bet viņai joprojām bija stalta mugura arī tad, kad militāristi konfiscēja viņas namu, un arī tad, kad viņai nācās kāpt vagonā kopā ar citiem represijām pakļautiem Latvijas iedzīvotājiem. Viņa neizmantoja iespēju emigrēt uz Zviedriju, kaut arī Latvijas valsts suverenitāte bija apdraudēta.

Diskusija būs skatāma 18. martā plkst. 19:00 sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, LTV Kultūras redakcijas jeb 100g kultūras Facebook lapā un LTV YouTube kanālā.

Daudzsēriju mākslas filma Emīlija. Latvijas preses karaliene tiek demonstrēta katru piektdienu no 18. marta līdz 29. aprīlim pulksten 21:05 LTV1 un REplay.lv.

Filmas galvenais producents – filmu studija Mistrus Media, kopproducenti – Latvijas Televīzija un Tet studio, finansē Nacionālais Kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 

 

Papildu informācija:
Ginta Martini,
LTV komunikācijas speciāliste
mob.t.: (+371) 28622680
e-pasts: ginta.martini@ltv.lv