Varšavas filmu festivālā no 11. līdz 20. oktobrim programmā Free Spirit Competition Ivara Tontegodes debijas filmai Sēņotāji būs starptautiskā pirmizrāde, bet Latvijas-Lietuvas kopražojuma filma Spēlmanis (The Gambler) tiek demonstrēta starptautiskā konkursa skatē.

Ivara Tontegodes komēdija Sēņotāji ir viena no desmit festivāla konkursa programmā FREE SPIRIT iekļautajām filmām. Šo festivāla sadaļu raksturo neatkarīga rakstura inovatīvi darbi un par labākās godu šai kategorijā Sēņotāji cīnīsies ar filmām gandrīz no visus kontinentus pārstāvošām valstīm (ASV, Čīle, Kanāda, Ķīna, Rumānija, Taivāna u.c.).

Varšavas filmu festivāls ir radies kā studentu filmu festivāls un gadu gaitā kļuvis par nozīmīgu starptautisku filmu nozares pasākumu, kas šogad norisināsies jau 29. reizi. Varšavas filmu festivāls ir arī Starptautiskās filmu producentu asociācijas (FIAPF) un Starptautiskās kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) akreditēts festivāls – Austrumeiropas nozīmīgāko filmu festivālu sarakstā tas minams līdzās Maskavas un Karlovi Vari festivāliem.

Ivara Tontegodes filma tapusi trīs gadu garumā, pateicoties Nacionālā Kino centra un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, kas ļāvis diplomdarba īsfilmā Apsēstība pieteiktajām tēmām izaugt līdz pilnmetrāžas filmai Sēņotāji. Filma ved skatītāju caur korporatīvās elles lokiem, ar krietnu humora devu atspoguļojot mūsdienu problemātiku – cilvēku vēlmi aizbēgt no reālās dzīves.

Galveno varoni – lielas starptautiskas kompānijas ierindas darbinieku Pēteri – sevis meklējumu ceļš aizved līdz apņēmībai uzdrošināties dzīvot uz pilnu klapi un gatavībai pašam pieņemt lēmumus. Filmas gaitā Pēteris izdzīvo krāšņu emociju gammu, vairoties gan no pārāk enerģiskas un spīganiskas priekšnieces, gan kautrīgi apņēmīgas un ieinteresētas kolēģes, lai kopā ar kolorītiem kolēģiem lasītu halucinogēnās sēnes poligonā. Režisora pārdomas par to, kāds ir 21. gadsimta ideālais vīrietis un kas viņu ierobežo, skatītājiem tiek rādītas caur komiski ironisku prizmu, un tieši šī iemesla dēļ pēc savas nacionālās pirmizrādes šī gada 8. martā filma iekaroja skatītāju simpātijas, īpaši daudz komplimentus saņemot no filmas varoņu vienaudžiem.

Komēdija ierasti tiek uzskatīta par sarežģītu žanru, uzsverot humora izjūtas nacionālās īpatnības un tās noteiktās robežas kā iespējamus šķēršļus filmu starptautiskajai apritei, tāpēc Sēņotāju starts Varšavas filmu festivālā uzskatāms par nopietnu jaunā režisora Ivara Tontegodes sasniegumu.

Filmas treileris: http://www.youtube.com/watch?v=Q9SxEzrWrzg