Triju Zvaigznu ordenis

Tuvojoties valsts svētkiem, Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls lēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni dažādu profesiju pārstāvjiem, starp tiem arī pieciem filmu nozares profesionāļiem.

Triju Zvaigžņu ordeņa komandiera titulu saņem kinorežisors Viesturs Kairišs, par Triju zvaigžņu ordeņa virsniekiem kļūst filmu studijas Animācijas Brigāde producents, mākslinieks un scenārists Māris Putniņš un režisors Jānis Cimmermanis, filmu māksliniece un scenogrāfe Ieva Jurjāne, kinorežisore un rakstniece Kristīne Želve.

Triju Zvaigžņu ordenis ir visaugstākais valsts apbalvojums, tas nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvo par sevišķiem nopelniem Tēvijas labā; šādi nopelni var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība, gan īpaši nopelni Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā vai valsts tālākas nostiprināšanas laikā.

Pilns apbalvoto personību saraksts lasāms Latvijas Valsts prezidenta mājaslapā ŠEIT