Filma top Spēlfilma
Dzidra Karamiševa

Režisora Dzintara Dreiberga topošajā filmā dažādām lomām tiek aicinātas pieteikties meitenes un sievietes vecumā no 15 līdz 30 gadiem ar iemaņām basketbolā – profesionālā līmenī, amatieru līmenī vai arī pašmācības ceļā apgūtām prasmēm. Filmas ideja – stāsts par leģendāro sieviešu basketbola klubu “Rīgas TTT” – jau projekta stadijā saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus.

Filmas stāsts ir balstīts patiesos vēsturiskos notikumos par pēckara gadiem padomju Latvijā. Galvenās varones prototips ir latviešu basketboliste un trenere Dzidra Uztupe-Karamiševa – viena no leģendārā sieviešu basketbola kluba TTT „zelta meitenēm”. Šīs komandas mērķtiecīgais, vairākas desmitgades garais panākumu ceļš ar zelta burtiem ierakstīts Eiropas un pasaules basketbola vēsturē (vairāk informācijas par kluba TTT vēsturi - ŠEIT).

“Filma, kuras centrā ir sieviete un stāsts par apņēmību grūtos laikos, vēl joprojām ir aktuāls žanrs visā pasaulē. Filmas ideja jau izpelnījusies starptautisku interesi un uzmanību – piemēram, saņemti apbalvojumi kino industrijas pasākumos Les Arcs Film Festival Francijā un Sofia Meetings Bulgārijā. Filma saņēmusi arī ļoti nozīmīgu Latvijas Nacionālā kino centra atbalstu. Turklāt komandai ir milzīgs gandarījums, ka filmu jau piekrituši atbalstīt vairāki patriotiski latviešu uzņēmumi – filmas ģenerālsponsors, veikalu tīkls DEPO, un filmas sponsors LMT, ar kuriem veiksmīga sadarbība tika nodibināta jau Dzintara Dreiberga iepriekšējā spēlfilmā Dvēseļu putenis,” stāsta filmas producente, filmu studijas KULTFILMA pārstāve Inga Praņevska. Filmas  ražošanu un producēšanu atbalsta Latvijas Nacionālais kino centrs ar ERAF REACT-EU finansējumu pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Pieteikšanās aktieru atlasei notiek jau no janvāra vidus, saņemti vairāki simti pieteikumu, visvairāk no Rīgas. Tie visi šobrīd tiek izskatīti, taču spēlfilmā būs daudz dažādu lomu, tāpēc saņemto pieteikumu izvērtēšana un kastings turpinās. Iepriekšēja filmēšanās vai aktiermeistarības pieredze pretendentēm nav nepieciešama.

Pieteikšanās anketa šeit: https://ej.uz/kino_kastings_basketbolistem, vairāk informācijas par aktieru atlasi: info@castingbridge.lv; 29323424 www.castingbridge.lv

 

 

Papildu informācijai par filmu:

Elīna Ābelīte
elina.abelite@deepwhite.lv

+371 26526703
www.deepwhite.lv