Tuvojas kinolektorijs “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XII”

2017. gadā kinolektorijs “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” ar pirmo seansu 11. janvārī svinēs 10 gadu jubileju, tāpēc no 19. decembra tirdzniecībā pieejami abonementi par īpaši draudzīgām cenām. LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs notiks jau 12. reizi, saglabājot regulāro formātu – sešas kino vēsturē nozīmīgas filmas, pirms katras no tām lekcija.

Kā lektori šogad tiek aicināti ne tikai kinovides profesionāļi, bet arī citu jomu pārstāvji, kuru zināšanas skatītājiem ļaus padziļināt savu izpratni par kino vēsturi.

Šī kinolektoriju cikla tēma ir pilsēta, kas kinomākslā var būt ne tikai fons, bet arī nozīmīgs elements filmas dramaturģijā. Programmā atlasītas filmas, kurās tiek attēlotas gan anonīmas, gan konkrētas pilsētas ar lielu nozīmi filmas sižeta attīstībā. Lai akcentētu filmās attēloto personas un pilsētas mijiedarbību, lektorijam šogad pievienojušies divi sociālo zinātņu pētnieki – pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš un psiholoģijas profesors Ivars Austers. Tāpat lektorijos dzirdēsim mūsu kino pētniekus un teorētiķus Dairu Āboliņu, Ditu Rietumu, Dāvi Sīmani un Viktoru Freibergu.

Tas, ko Tu nedrīksti nezināt 12. cikla pirmais seanss norisināsies 11. janvārī ar provokatīvā turku izcelsmes režisora Fatiha Akina filmu Debess mala / Auf der anderen Seite (2007), pirms filmas – psiholoģijas profesora Ivara Austera lekcija.

Programmā vēl iekļautas šādas filmas –

25.01. Hirosima, mana mīla / Hiroshima mon amour (1959, Alēns Renē) ar Viestura Celmiņa lekciju
08.02. M (1931, Frics Langs), lektore – Dita Rietuma
22.02. Vācija, nulles gads / Germania anno zero (1948, Roberto Roselīni), lektors – Viktors Freibergs
8.03. Cilvēks ar kinoaparātu / Человек с киноаппаратом (1929, Dziga Vertovs), lektors – Dāvis Sīmanis
22.03. – lektorija noslēdzošā filma Pelni un dimants / Popiół i diament (1958, Andžejs Vajda), Dairas Āboliņas lekcija.

Visi seansi norisināsies kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē, seansu sākuma laiks – plkst. 19:00.

Jau sākot ar 19. decembri, tirdzniecībā pieejams abonements uz visu lektorija ciklu, cena 25 EUR, – iespējams, brīnišķīga un gudra dāvana kādam aizrautīgam kino gardēdim Ziemassvētkos vai Jaungadā!

Biļete uz vienu seansu maksās 5 EUR, studentiem un pensionāriem – 4 EUR. Biļetes iespējams iegādāties kinoteātra Splendid Palace kasē, kā arī kinoteātra mājaslapā ŠEIT.

Kinolektoriju finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Kontakti:
Agnese Logina

LKA Rīgas Kino muzeja kuratore, projekta vadītāja
agnese.logina@kinomuzejs.lv

Edgars Arnītis
Rīgas nami un Splendid Palace komunikācijas vadītājs
Edgars.arnitis@riga.lv
tālr.: +371 26569075
www.splendidpalace.lv
facebook.com/KinoSplendidPalace