Starptautiskais Kannu Filmu tirgus šogad norisinās no 16. – 26. maijam.

Termiņš dalībnieku reģistrācijai ir 12. aprīlis.

Jau tradicionāli Latvijas kino nozare tiks pārstāvēta Baltic Films stendā.

Starptautiskais Kannu Filmu tirgus ir lielākais Eiropas filmu tirgus, kas notiek paralēli ievērojamajam Kannu filmu festivālam. 2006. gadā tirgu apmeklēja vairāk kā 10 000 dalībnieku – filmu producentu, izplatītāju, pircēju, festivālu, filmu institūciju un preses pārstāvju. Tirgus skatēs tika demonstrētas vairāk kā 4 000 filmas, tai skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas, kas pārstāvēja Latviju – “Lote no Izgudrotāju ciema” (Latvijas puses producents – Vilnis Kalnaellis, Filmu studija Rija) un “Trīs musketieri” (Māris Putniņš, ABOOM).

Šogad tirgus norisināsies laikā no 16. – 26. maijam. Pieteikšanās beigu termiņš gan Filmu tirgū, gan īpašajā Producers Network tirgus sadaļā ir 12. aprīlis. Pēc šī datuma aizpildītie pieteikumi var tikt neiekļauti vērtīgajā tirgus katalogā, kur atrodama informācija par visiem tirgus dalībniekiem un viņu kompāniju profiliem.

Maksa par pieteikšanos tirgum – 299 EUR, 335 EUR par dalību Producers Network .

Akreditācija tirgū ietver iespēju noskatīties Kanuu filmu festivāla oficiālās filmas, kā arī tirgū demonstrētās filmas. Akreditētie tirgus dalībnieki saņem nozīmīgo tirgus katalogu, Producers Network katalogu, filmu festivāla katalogu, kā arī praktisku informatīvo materiālu par tirgus un festivāla norisi. Dalībniekiem tiek nodrošināta bezmaksas pieeja gada garumā lielākajai starptautiskās kino industrijas on-line datu bāzei cinando.com

Akreditējoties Producers Network sadaļā bez jau minētajiem materiāliem un iespējām, producenti kļūst par īpaši organizēto tikšanās vietu – producentu brokastu – dalībniekiem, 2007. gada jaunieveduma – t.s. Producers Network speed dating session dalībniekiem, kā arī saņem Producers Network katalogu, kurā ievietota informācija par visiem producentiem, kas reģistrējušies šai sadaļā.

Kannas ir pirmais filmu tirgus, kas piedāvā iespēju demonstrēt filmas digitālajā – High Definition – formātā īpaši iekārtotās tirgus zālēs.

Realizējot Baltic Films filozofiju Baltijas filmu veiksmīgā popularizēšanā un izplatīšanā, Nacionālā Kino centra pārstāvji kopā ar kolēģiem no Igaunijas un Lietuvas strādās Baltic Films stendā, palīdzot producentiem viņu dabā un sniedzot nepieciešamo informāciju par Latvijā producētajām filmam un iespējām sadarboties filmu ražošanā.

European Film Promotion iniciatīvā Producers on the Move šogad kā Baltic Films pārstāvis piedalās producente Riina Sildos no Igaunijas, kura sadarbojās ir filmu studijas Rija producentu Vilni Kalnaelli sadarbības partnere animācijas filmas Lote no Izgudrotāju ciema.

Producers on the Move ir iespēja producentiem, kuru iepriekš producētās filmas uzrādījušas labus vietējos un starptautiska mēroga izplatīšanas rezultātus, popularizēt savus nākamos projektus, piesaistot sadarbības partnerus, konsultējoties ar starptautiski atzītiem audiovizuālās nozares speciālistiem u.tml. 2005. gadā šo iespēju izmantoja ģimenes filmas Ūdensbumba resnajam runcim producents Gatis Upmalis, 2006. gadā – Ieva Norviliene no Lietuvas.

Detalizētāka informācija par kopējo Latvijas dalību tirgū tiks apkopota pēc pieteikšanās termiņu beigām un izplatīta maija mēneša e ziņās.

Papildus informācija par dalību tirgū pieejama pie Baltic Films pārstāves Zandas Dūdiņas. Tālr.: 7358858, zanda.dudina@nfc.gov.lv