Starptautiskais Kannu Filmu tirgus – lielākais filmu tirgus Eiropā – šogad norisināsies laikā no 14. – 23. maijam. Interesentiem atgādinām, ka reģistrēties tirgum iespējams līdz 11. aprīlim, termiņš filmu reģistrēšanai tirgus seansiem ir 31. marts. Jau ierasti informācija par Latvijas filmām tirgū būs pieejama  Baltic Films stendā, kurā Nacionālā Kino centra pārstāvji strādās kopā ar kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas.


Tirgus reģistrācija

Reģistrēties dalībai tirgū iespējams līdz 11. aprīlim on-line režīmē tirgus mājas lapā www.marchedufilm.com. Maksa par reģistrēšanos – 312 EUR. Uz vietas iespējams reģistrēties, samaksājot 370 EUR. Nodokļu maksājumi jau iekļauti norādītajās summās.
Reģistrējoties tirgū līdz 11. aprīlim, informācija par Jums un Jūsu kompāniju tiek ievietota apjomīgajā tirgus katalogā. Ar tirgus akreditāciju iespējams iekļūt visās festivāla un tirgus ēkās, kā arī tirgus seansos. Pastāv arī festivāla biļešu saņemšanas iespēja īpašos biļešu automātos. Reģistrējoties tirgū, ikvienam viena gada garumā iespējams lietot cinando.com datu bāzi  – lielāko starptautisko filmu industrijas datu bāzi. Tirgus somā atradīsiet arī praktisko informāciju, informāciju par festivāla oficiālo programmu.
 
Producers Network
Maksa par reģistrēšanos tirgū un Producers Network iespējama tikai līdz 11. aprīlim, samaksājot 348 EUR. Nodokļu maksājumi jau iekļauti norādītajās summās.
Papildus jau minētajām priekšrocībām tirgus reģistrāciju īpašniekiem, reģistrējoties Producers Network, tiek piedāvātas papildus komunikācijas iespējas ar kolēģiem – ir piekļuve t.s. producentu brokastīm, īpašām pieņemšanām (happy hours) un producentu tikšanās reizēm. Tiek izdots arī katalogs ar informāciju par Producers Network dalībniekiem. Producenti saņem arī Atelier du Festival projektu katalogu.
 
Reģistrācija Producer’s Network pieejama tikai tiem producentiem, kuru kontā ir vismaz viena pēdējo trīs gadu laikā pabeigta un izrādīta pilnmetrāžas filma. No vienas studijas iespējams reģistrēties ne vairāk kā diviem producentiem.
 
Filmu reģistrācija
Pieteikt filmu demonstrēšanai tirgū iespējams līdz 31.martam on-line režīmē tirgus mājas lapā www.marchedufilm.com. Interesentiem ieteicams to izdarīt savlaicīgi, jo
interese ir liela un tirgus seansi tiek plānoti filmu pieteikumu saņemšanas secībā. Līdz 31. martam organizatoriem būtu nepieciešams nosūtīt arī trūkstošo informāciju, ja tāda ir.
Tirgū iespējams demonstrēt pilnmetrāžas spēlfilmas. Filmām tiek noteikts maksimālais seansu skaits :
 
3 seansi filmām, kas nav izrādītas ne Eiropas filmu tirgū Berlīnē 2008.g., ne Amerikas filmu tirgū 2007. gadā
2 seansi filmām, kas izrādīta vienā no iepriekš minētajiem tirgiem
1 seanss filmām, kas izrādītas abos minētajos tirgos
 
Tirgum nevar pieteikt filmas, kas demonstrētas jau iepriekšējā Kannu filmu tirgū vai pabeigtas agrāk par 2006. gadu. Filma tiek oficiāli reģistrēta tirgū pēc aizpildītas un parakstītas reģistrācijas veidlapas un maksājuma saņemšanas. Cenas par vienu seansu atkarīgas no izvēlētas zāles lieluma, filmas demonstrēšanas formāta. Sīkāka informācija atrodama www.marchedufilm.com, kreisajā lapas pusē klikšķinot uz „book your screening” zem sadaļas „Services and advertising”.
Informācija par filmām papildināma arī cinando.com datu bāzē, kas ir pamats informācijas sagatavošanai tirgus katalogam.
 
Īsfilmas var pieteikt demonstrēšanai Short Film Corner (www.shortfilmcorner.com; akharoubi@festival-cannes.fr?subject=Screening%20SFC%20info">akharoubi@festival-cannes.fr).
 
Atgādinām, ka ar 2007. gadu tirgū reģistrētajām un līdz ar to Cinando.com datu bāzē iekļautajām filmām tiek piešķirts ISAN (International Standard Audiovisual Number) numurs – starptautisks filmas reģistrācijas numurs.
 
Īss pārskats par 2007. gadu:

2007. gadā bija vērojams kopējais tirgus dalībnieku skaita pieaugums par 4 % – tirgu apmeklēja nepilni 10 500 filmu insustrijas pārstāvju no 92 valstīm. Ipaši pieauga dalībnieku skaits no Latīņamerikas un Āzijas, arī ASV un Lielbritānijas, tirgum pieteicās arī dalībnieki no Āfrikas un Āzijas valstīm, kas līdz šim nebija apmeklējušas Kannas.
No tirgū demonstrētajām 889 filmām 45 % pārstāvēja Eiropu, 30 % – ASV, 12 % – Āzijas un 6 % Latīņamerikas valstis.

Lūgums tiem producentiem, kas 2008. gadā plānojuši apmeklēt Kannu tirgu, sazināties ar pasākuma koordinatori Zandu Dūdiņu lai pārrunātu praktisko sadarbību – tālr.: 67358858; mob.: 76488782, zanda.dudina@nfc.gov.lv