Ukrainas “Svingeri” Latvijā

Režisora Andreja Ēķa un studijas “Platforma Film” asprātīgi atrastā “eksporta ideja” darbojas arvien veiksmīgāk – šogad tā iekarojusi arī Ukrainas tirgu, un 28. martā kinoteātrī “Forum Cinemas” īpašā seansā būs iespējams noskatīties Latvijas un Ukrainas kopražojuma  filmu  “Svingeri Ukrainā”.

Andreja Ēķa spēlfilmas Svingeri (2016) pirmā adaptācija tika uzņemta Igaunijā, repertuārā startēja 2017. gada 10. novembrī un līdz gada beigām to kinoteātros noskatījās apmēram 80 000 interesentu. Ukrainā filmas Svingeri lokalizētais variants uz ekrāniem iznāca 2018. gada 1. janvārī ar greznu publicitātes kampaņu vienlaikus vairākās lielpilsētās (Kijevā, Odesā, Harkovā u.c.). Filma kā šobrīd populārākā lokālā komēdija joprojām ir kinoteātru repertuārā un līdz marta sākumam filmu noskatījušies jau vairāk nekā 273 000 skatītāju, kases ieņēmumi visiespaidīgāk izklausās, aprēķināti Ukrainas naudas vienībās grivnās – 22 miljoni (100 grivnas ir apmēram 3 EUR).

Būtisks elements lokālo Svingeru popularitātes vairošanai ir katrā valstī speciāli piemeklēti aktieri, kas labi pazīstami vietējiem skatītājiem. Ukrainas versijā piedalās populāras šovbiznesa zvaigznes – reperis Serjoga (Ukrainā populāras dziesmas Čornij bumer izpildītājs), Oļa Poļakova (viena no slavenākajām dziedātājām Ukrainā), Daša Astafjeva (Playboy modele, kas dzīvojusi kopā ar Hjū Hefneru) un citi.

Filmas režisors arī Ukrainā, tāpat kā Igaunijā, bija Andrejs Ēķis, radošā un tehniskā komanda pārstāv gan Latviju, gan Ukrainu, filmēšana notika Rīgā un Kijevā. Svingeri ir Latvijas kinovēsturē pirmā filma, kuras oriģinālscenārijs izmantots kādas citas valsts veidotā rimeikā, taču pasaulē šobrīd šāda tendence pieņemas spēkā.

Latvijas un Ukrainas kopražojumu Svingeri Ukrainā būs iespējams noskatīties īpašā seansā 28. martā pl. 19:00, kinoteātrī Forum Cinemas. Filma tiks demonstrēta ukraiņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā, biļetes uz seansu var iegādāties iepriekšpārdošanā ŠEIT.

Pirms filmas seansa būs iespēja tikties ar filmas režisoru Andreju Ēķi un producentu Kristianu Alhimionoku, baudīt ukraiņu kolēģu sūtītos sveicienus (pa glāzītei gorilkas) un satikt Andreja Ēķa topošās filmas Blēži aktierus un radošo grupu – filmas Svingeri komanda strādā pie Nacionālā Kino centra filmu ražošanas konkursā atbalstītas komēdijas Blēži, kas Latvijas pirmizrādi piedzīvos 2018. gada 1. jūnijā. Jaunās filmas sižeta pamatā ir divu pavisam nesaderīgu pāru attiecības, lomās – Intars Rešetins, Rēzija Kalniņa, Ieva Florence, Ralfs Eilands, Leonarda Ķestere, Ivo Martinsons, Jurģis Spulenieks, Sandis Pēcis un citi.

Foto: Lauris Aizupietis