Uz balvu “Kilograms kultūras” pretendē www.filmas.lv

Izsludināts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas „Kilograms kultūras” Rudens balsojums, kurā līdz 19. oktobra pusnaktij var atdot savu balsi par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūrā. Kategorijā “Gada pārsteigums” balvai nominēta Nacionālā Kino centra virtuālās platformas www.filmas.lv darbība, kas padara Latvijas filmas pieejamas sabiedrībai.

dināts Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas „Kilograms kultūras” Rudens balsojums, kurā līdz 19. oktobra pusnaktij var atdot savu balsi par izcilākajiem notikumiem Latvijas kultūrā. Kategorijā “Gada pārsteigums” balvai nominēta Nacionālā Kino centra virtuālās platformas www.filmas.lv darbība, kas padara Latvijas filmas pieejamas sabiedrībai.

Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balva „Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, balvas norisi nodrošina Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls www.lsm.lv, izvērtējot aizvadītā gada izcilākos notikumus Latvijas kultūrā, aptverot dažādus kultūras un mākslas žanrus un vērtēšanā iesaistot kompetentus LTV, LR un LSM kultūras jomas ekspertus un televīzijas skatītājus.
Balva tiek piešķirta sešās galvenajās kategorijās: Mūzika; Kino; Teātris; Vizuālā māksla; Literatūra un grāmatniecība, kā arī divās īpašajās kategorijās Gada kultūras notikums un Gada pārsteigums. Kategorijā Gada pārsteigums balvai tiek izvirzīti kultūras projekti, kuros īstenotas oriģinālas un inovatīvas idejas; kategorijā Gada notikums – nozīmīgākie kultūras projekti, kuru kvalitāte un vēriens ir acīmredzami, pamatojami un pierādāmi. Noteicošie kritēriji mākslas darbiem vai mākslas procesiem, kas tiek izvirzīti Balvai, ir oriģinalitāte, augsts profesionālais līmenis, rezonanse sabiedrībā, tāpat arī mākslas darbu vai mākslas procesu radītāju aktivitāte, skaidrojot, sadarbojoties un iesaistot sabiedrību kultūras norisēs.
Balsojumi par pretendentiem notiek četras reizes gadā, skatītājiem divu nedēļu laikā balsojot LSM portālā. Janvārī no gada ceturkšņu uzvarētājiem tiek izveidots finālistu saraksts un pēc skatītāju balsojuma apkopošanas februārī tiek pasniegtas balvas “Kilograms kultūras”. Rudens balsojums, kurā ietilpst arī portāls filmas.lv, atrodams ŠEIT.

Nacionālā Kino centra iniciatīvas jau otro reizi izpelnās balvas Kilograms kultūras žūrijas uzmanību – 2014. gadā balsojumam tika izvirzīts filmu nozares pasākumu cikls “Riga Meetings”. Šogad uz balvu pretendē notikums, kas vasaras beigās saviļņoja visu Latviju – 24. augustā sāka darboties portāla filmas.lv sadaļa “Latvijas filmas tiešsaistē” un īsā laikā sasniedza kultūras portāliem rekordlielu skatītāju interesi, kas nav noplakusi arī vairākus mēnešus pēc portāla darbības sākuma. Portālā šobrīd bez maksas un legāli var noskatīties 63 Latvijas filmas, saraksts tiek strukturēts tematiskos blokos un pakāpeniski tiks papildināts.

Portāla www.filmas.lv galvenais mērķis ir palīdzēt Latvijas filmām nokļūt pie skatītājiem un apgūt jaunus ceļus filmu izplatīšanā, bet tā ir arī Latvijas filmu nozares plašākā datu bāze – tur pieejama kataloga informācija par gandrīz 2600 Latvijā uzņemtām filmām, sākot ar 1920. gadu. Portāls tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un  Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.