Uzņemta filma par pretošanās kustību pēckara Latvijā „Segvārds Vientulis”

4. novembrī kinoteātrī „Splendid Palace” notiks režisora Normunda Puča dokumentālās filmas „Segvārds Vientulis” pirmizrāde.Tas ir emocionāls stāsts par nacionālo partizānu organizācijas darbību Latgalē un tās vadītāju katoļu priesteri Antonu Juhņeviču.

Filma balstīta patiesos notikumos, kuri norisinājās Līvānu apkārtnē 1945. gadā, pēc padomju okupācijas atgriešanās. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

”Segvārds Vientulis” ir inscenēta dokumentāla filma, kura ir balstīta vēsturiskos faktos, tomēr dramatiskā tēma ir tikai iemesls, lai runātu par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot – to visu var iepazīt, sekojot Antona Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem filmā “Segvārds Vientulis”, norāda filmas režisors un arī scenārija autors Normunds Pucis, kuram šī ir debijas filma.

Vēsturiskās personas filmā atveido aktieri: Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Edgars Pujāts, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs. Mūziku filmai sarakstījis starptautiski atzītais latviešu garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra.

No 7. novembra filma tiks izrādīta kinoteātros visā Latvijā. No 20. oktobra biļetes uz filmas pirmizrādi un seansiem „Splendid Palace“ būs pieejamas kinoteātra kasēs un www.e-kase.lv.

Filma tapusi ar Nacionālā Kino Centra, Valsts Kultūrkapitāla Fonda, Ogres un Ikšķiles
pašvaldību, Vārkavas novada domes, A/S “Latvijas Dzelzceļš”, biedrības “Latviešu karavīrs”, A/S “Latgales Piens”, Arendoles pils muzeja, Okupācijas muzeja, tipogrāfijas „Imanta“ un privātu atbalstītāju finansiālu un materiālu atbalstu.

https://www.youtube.com/watch?v=y4MrZqgpSXc