Uzsākta biļešu iepriekšpārdošana uz Simtgades filmu „Homo Novus”

Romantiskā komēdija „Homo Novus” ir ceturtā no sešām spēlfilmām programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, un līdz tās pirmizrādei palicis vien mēnesis, tāpēc kinoteātros jau uzsākta biļešu iepriekšpārdošana. Biļetes uz pirmizrādes seansu 26. septembrī tika izpārdotas dažu stundu laikā, bet filma līdz ar pirmizrādi nonāks kinoteātru repertuārā gan Rīgā, gan citur Latvijā.

 

“Pašlaik norit pēdējie darbi pie Homo Novus pēcapstrādes – pie krāsu korekcijas, skaņu apstrādes un vizuālajiem efektiem, un mēs ļoti ceram, ka šī vieglā komēdija atsauksies Latvijas publikas sirdīs.  Pie  spēlfilmas izveides strādā spēcīga komanda, par tās muzikālo celiņu gādā Latvijas un arī visas Eiropas mūzikas leģenda – Maestro Raimonds Pauls,” stāsta Homo Novus producents Ivo Ceplevičs, aicinot interesentus jau tagad iegādāties biļetes un būt starp pirmajiem, kuri redzēs jauno un ļoti gaidīto Simtgades filmu.

Homo Novus ir romantiska intrigu un pārpratumu komēdija, kuras pamatā Anšlava Eglīša populārais romāns (1944) ar tādu pašu nosaukumu. Filma vēstī par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā viņš nokļūst mākslinieku bohēmā un iemīlas.  Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu. Filmā Homo Novus atdzīvojas 30. gadu Rīga un tā laika mākslas pasaule, sevišķu šarmu spēlfilmai piešķir 30. gadu tērpu atdarinājumi, retro automobiļi un īpaši izraudzītas Rīgas ieliņas, eksterjers un interjers, kas joprojām saglabā to laiku brīvvalsts šarmu.

Komēdijas Homo Novus treileri var noskatīties šeit https://vimeo.com/280358531

Spēlfilmas scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen lolojusi ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. Anna absolvējusi Nacionālo TV un kino skolu Lielbritānijā, viņas diplomdarbs Naktsputni (2000) tika  iekļauts  Kannu kinofestivāla studentu filmu konkursā. Režisējusi vairākas īsfilmas (1995-2001), iestudējusi izrādi Jaunajā Rīgas teātrī. Kopā ar trim citiem režisoriem (Gati Šmitu, Jāni Kalēju un Jāni Putniņu) radījusi no četrām novelēm veidotu pilnmetrāžas spēlfilmu Vogelfrei (2007), kas saņēma vairākas nominācijas un balvas gan Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps, gan starptautiskos kino festivālos.

Filmā Homo Novus galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir spožs Latvijas aktieru zvaigznājs – Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars.

Filmas veidotāju komandā ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Spēlfilmu Homo Novus finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs Galerija Centrs. Filmas pirmizrādi atbalsta AS Latvijas Balzams, kā pasākuma oficiālo dzērienu nodrošinot Latvijā radīto dzirkstošo vīnu Rīgas Prestige Cuvee. Filma top studijā Film Angels Productions, palīdzību un atbalstu sniedz BBrental, SDG, Vairāk saules, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Antīko automobiļu klubs,  Rīgas Motormuzejs, Latvijas Mobilais telefons, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Valsts nekustamie īpašumi, Altum, SIA Vaļņu nams 11, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, iDeal, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Latvijas dzelzceļš, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir uzņēmums ACME Film.