Festivāls Dokumentālais kino Spēlfilma
kinovakaru kopplāns

Jūnijā, jūlijā un augustā Valmiermuižā gaida kinoskatītājus uz brīvdabas kinovakariem, kuros demonstrēs jaunas Latvijas filmas un varēs sarunās izzināt filmu veidošanas aizkulises, tapšanu un aktuālās tēmas, tiekoties ar filmu autoriem un dažādu organizāciju pārstāvjiem.

27. jūnijā 21:00 jauniešu komēdija Tizlenes (2021), tikšanās ar režisori Martu Elīnu Martinsoni un jaunatnes darbinieku, Valmieras jauniešu mājas pārstāvi Eduardu Liepiņu-Melni. Filmas galvenās varones – trīs 9. klases skolnieces Sarmīte, Sveta un Katrīna – ir nolēmušas radikāli mainīt savu dzīvi un no klases apsmietākajām tizlenēm pārvērsties par populārākajām meitenēm. Iedvesmojoties no filmām un seriāliem, viņas nolemj, ka vienīgā iespēja to panākt – ierasties izlaidumā ar klases krutākajiem čaļiem.

11. jūlijā 21:00 dokumentālā filma Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks (2024), tikšanās ar režisori Annu Viduleju un nevalstiskās organizācijas pārstāvi. Režisors un operators Juris Podnieks bieži mēdza atkārtot, ka, pirms nokļūsim ellē vai paradīzē, pie tiem "lielajiem vārtiem" ikvienam režisoram būs jānoskatās savas filmas un jāatbild par tām. Ir tapusi filma gluži kā saruna pirms bezgalības, balstīta Podnieka rakstītajās dienasgrāmatās un intervijās.

25. jūlijā 21:00 spēlfilma Mana brīvība (2023), tikšanās ar režisori Ilzi Kungu-Melgaili un politiķi, kultūras darbinieci Daci Melbārdi. Filma balstīta uz vēsturiskiem notikumiem, kas vēsta par pagājušā gadsimta 80. gadu beigām Latvijā, kad gaisā jaušamas pārmaiņu vēsmas. Galvenās varones prototips ir viena no atmodas laika spožākajām zvaigznēm – žurnāliste un politiķe Ita Kozakeviča (filmā – Alīcija).

8. augustā 21:00 dokumentālā filma Viss būs labi (2023), tikšanās ar režisoru Staņislavu Tokalovu un biedrības Cerības pakāpiens pārstāvi Viktoriju Brjuņinu. Tokalovs ieved skatītāju savu tuvinieku – Latvijas krievvalodīgo kopienas – ikdienā Purvciemā četru gadu garumā. Kopā ar operatoru un līdzscenāristu Valdi Celmiņu režisors ir radījis godīgu dokumentālo tuvplānu – tā savā ziņā ir "ideāla vēsturiska melodrāma" par viņa dzimtu, Latvijas etnisko sašķeltību un krievvalodīgās sabiedrības piederību pēdējos trīsdesmit gados.

22. augustā 21:00 dokumentālā filma Hekabes jautājums (2022), tikšanās ar režisoru Pēteri Krilovu un nevalstiskās organizācijas pārstāvi. Filma – pētījums par cilvēkiem tik nepieciešamo un tik devalvēto jēdzienu – par līdzjūtību. Senā Hekabe, Trojas ķēniņa Priama sieva un Hektora māte, iegājusi kultūrvēsturē nevis sava nelaimīgā, tomēr varonīgā likteņa dēļ, bet gan tāpēc, ka nevienam par viņu nav nekādas daļas. Starp filmas galvenajiem varoņiem ir mūziķis Rolands Ūdris ar ģimeni.

Kino vakaru apmeklējums – bez maksas.

Pasākumu organizē Valmiermuižas kultūras biedrība, piedalās Latvijas Kinematogrāfistu savienība un projekts Kino visiem un visur Latvijā, atbalsta Valmiermuižas alus darītava un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.