Vēl dažas dienas iespējams apmeklēt “Riga Meetings” lekcijas, filmas un meistarklases

“Riga Meetings” ir viens no kino veltītajiem pasākumiem, kas tiek organizēti, sagaidot īpašo notikumu – Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremoniju, kas 13. decembrī notiks Rīgā – Latvijas Nacionālajā operā – un jau vairākas dienas liek visiem Eiropas medijiem runāt par Latviju.

11. decembrī no plkst. 11:30 gandrīz visas dienas garumā tiem, kas sevi sauc par kinomīļiem, ir iespējams vairāk uzzināt par filmu tapšanas procesu – par to, kā izvēlēties īsto stāstu, kā to pārvērst veiksmīgā filmā un festivālu izvēli, kas lielā mērā nosaka filmas tālāko ceļu pie skatītājiem.
Lekcijas notiek Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē un tajās piedalīties ir aicināts ikviens interesents – ieeja ir bezmaksas un tiek nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

Plkst. 11:30 ar lekciju “30 mācībstundas filmu producentiem: Nika Pauela evaņģēlijs” uzstāsies Niks Pauels – Lielbritānijas Nacionālās filmu un TV skolas vadītājs un filmu producents, kura darbs novērtēts ar vairākām Oskara balvām.
Plkst. 13:00 Berlīnes kinofestivāla kurators Nikolajs Nikitins ar lekciju “Katrai filmai ir savs festivāls” sniegs ieskatu starptautisko kinofestivālu daudzveidīgajā pasaulē. Tieši Nikolajs Nikitins iesaka filmas no Austrumeiropas reģiona – vēl nesen Jāņa Norda “Mammu, es Tevi mīlu” nokļuva Berlīnes kinofestivālā, pateicoties viņa rekomendācijai.
Plkst. 14:30 pie klausītājiem atgriezīsies Niks Pauels ar lekciju “Kā pastāstīt stāstu: A-Z”. Šī uzstāšanās noteikti palīdzēs uz ekrānos redzamo no pavisam cita skatupunkta paraudzīties arī tiem, kuru ikdiena nav saistīta ar filmu veidošanu.

Lekciju ciklu noslēgs neviens cits kā Eiropas Kinoakadēmijas prezidents – ievērojamais vācu kinorežisors Vims Venderss.
Plkst. 16:00 viņš sarunā ar kino zinātnieku, profesoru Viktoru Freibergu un Nacionālā Kino centra direktori, kinokritiķi Ditu Rietumu dalīsies pieredzē par digitālā laikmeta piedāvātajām iespējām un izaicinājumiem kinoveidotājiem. Tikšanās izskaņā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Zemes sāls” – Vima Vendersa un Žuliāna Ribeiru-Salgādu vizuāli iespaidīgais 2014. gada kopdarbs.

“Riga Meetings” ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 11. decembrī vēl iespējams noskatīties Eiropas Kinoakadēmijas debijas balvai nominēto filmu “’71“.

Izcilā poļu režisore un scenāriste, Oskara balvai nominētā Agneška Holanda 12. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” runās ar skatītājiem par lekciju par televīzijas seriālu pienesumu filmu industrijā, būs iespēja noskatīties arī viņas darbus šajā jomā.
12. decembrī notiks ikgadējā Latvijas un ārvalstu producentu tikšanās par filmu servisa un kopražojumu jautājumiem.
12. decembrī “Splendid Palace” notiks arī vairāki īpaši pasākumi, ko rīko gan Rīgas Starptautiskais kinofestivāls, gan Eiropas Kinoakadēmija sadarbībā ar “Splendid Palace”.

Plkst. 12:00 būs tikšanās ar pasaulslaveno norvēģu aktrisi Līvu Ulmani, kura ir daudzu 20. gs. zviedru režijas ģēnija Ingmara Bergmana filmu seja, tagad arī atzīta kinorežisore, vakarā plkst. 19:30 notiks Francijas kino klasiķes režisores Anjēzes Vardas godināšana – viņa šogad saņems Eiropas Kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu. Režisore tiks sumināta ar dokumentālās filmas “Anjēzes pludmale” (Les plages d’Agnès) skati.

12. un 13. decembrī Nacionālais Kinocentrs un Eiropas Kinoakadēmija ir sarūpējuši iespēju vairākos seansos noskatīties Eiropas kinobalvai nominētās īsfilmas.

“Riga Meetings” pasākumus organizē Nacionālais kino centrs un “Radošā Eiropa MEDIA Latvija” sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju un nodibinājumu “Rīga 2014”, LKA Rīgas Kino muzeju, Rīgas Starptautisko kinofestivālu, Nacionālo kinofestivālu “Lielais Kristaps” un Eiropas Kinoakadēmija.

Papildu informācija
www.nkc.gov.lv
rigameetings14@nfc.gov.lv