Kinorepertuārā startē Vitālija Manska “Radinieki”

Godalgotā režisora Vitālija Manska jaunākā dokumentālā filma “Radinieki” tiks demonstrēta Latvijas Televīzijas 1. programmā 17. aprīlī plkst. 22:00. Latvijas skatītājiem ir iespēja redzēt filmu, kas kopš pasaules pirmizrādes Karlovi Vari starptautiskajā filmu festivālā (2016. gada vasarā) ir demonstrēta gandrīz trīsdesmit filmu festivālos visā pasaulē.

Dokumentālā filma Radinieki ir režisora personiskākā filma – par to, kā viņa ģimeni ir ietekmējis Krievijas–Ukrainas konflikts. Nesenie politiskie notikumi kaimiņvalstī ieviesuši izmaiņas arī paša Vitālija Manska dzīvē, tādēļ kopš 2014. gada viņš dzīvo Latvijā. Filmā režisors pēta Maidana revolūcijas seku ietekmi uz Ukrainas sabiedrību, galvenokārt autora radiniekiem. Viņi dzīvo dažādās valsts daļās: Ļvovā, Odesā, separātistu kontrolētajā Donbasā, arī Sevastopolē, Krimas pussalā.

Vitālijs Manskis: “Filma atklāj parastu cilvēku stāstus, tie ir par viņu dzīvi valstī ar sarežģītu vēsturi, kas šobrīd cenšas satuvināties ar Eiropu. Tā bija ukraiņu vairākuma izvēle, taču vienlaikus tā valstī izprovocēja asiņainu karu.”

Filma Radinieki ir viena no apjomīgākajām pēdējo gadu kopražojuma filmām, tās tapšanu atbalstījis ne tikai Latvijas Nacionālais kino centrs, bet arī Igaunijas, Ukrainas un Vācijas filmu fondi un vairāku Eiropas valstu televīzijas.

Filmas starptautiskais nosaukums – Rodnye (Close Relations)

Filmas treileris internetā – ŠEIT.

Facebook: https://www.facebook.com/radinieki

Vitālija Manska mājaslapa: http://manski-doc.com/lv/films/rodnye

Sagatavoja Ilze Pelnēna
Ego Media
Tel. 22026320
egomedia@egomedia.lv